Nemocnice Na Bulovce má dnes narozeniny. Je jí 82 let.

21. 06 2013 | Nemocnice Na Bulovce je tu pro každého už 82 let. Po celou tu dobu se snaží, slovy jednoho ze zakladatelů nemocnice MUDr. Ladislava procházky, o „práci dobře vykonanou, ve prospěch obyvatelstva i – obce pražské.“  

Popřejme nemocnici, pacientům i zaměstnancům, aby Bulovka i v dalších letech patřila mezi špičková zdravotnická zařízení v České republice poskytující vysoce specializovanou lékařskou i ošetřovatelskou péči. Aby si udržela odbornou úroveň a nabízela svým klientům stále větší komfort až už v rámci svého odborného zaměření, nebo při poskytování nezdravotnických služeb.
 
A pokud se chcete podívat, jak to vypadalo před 82 lety, kdy Bulovka s kapacitou 765 lůžek byla vnímána jako nejmodernější zdravotnické zařízení v republice a po svém dobudování byly některé části nemocnice dávány za vzor mnoha podobným zařízením na celém světě, nasedněte do stroje času a projděte se Nemocnicí Na Bulovce v roce 1931 http://pinterest.com/bulovka/historie/ .
 
A pokud máte opravdu rádi historii, prolistujte si program pro stavbu Jubilejní nemocnice král. hlav. města Prahy z r. 1910. Jde o obsáhlý a velmi účelně sestavený program pro stavbu "Jubilejní nemocnice král. hlav. města Prahy", založené na oslavu osmdesátých narozenin Jeho Veličenstva císaře a krále Františka Josefa 1., usnesením sboru obecních starších ze dne 18. srpna 1910, vypracoval pan městský fysik MUDr. Lad. Procházka. A je to vlastně prazáklad pro pozdější výstavbu Nemocnice Na Bulovce http://www.slideshare.net/Bulovka/sken-projekt-bulovka1910 .
 
Oslava narozenin Nemocnice na Bulovce proběhne dnes odpoledne sportem a to turnajem smíšených družstev v plážovém volejbalu „O pohár ředitele Nemocnice Na Bulovce“. V areálu Na Korábě se sejde 27 týmů.
 
.

Speciály

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO