Mohou knihy u dětí konkurovat tabletům a chytrým telefonům? Ano, ale musí využít přednosti techniky

Tištěné knihy svádějí sílící konkurenční boj s moderními informačními technologiemi nejen u dospělých, ale také mezi dětmi. Je zcela běžné, že děti ve třech čtyřech letech ovládají smartphony nebo tablety, které jsou pro ně bližším zdrojem poznání i zábavy než knihy. Nakladatelé zaměření na dětskou literaturu proto musí obsahově i vnějším vzhledem publikací na tento trend reagovat. A mít na zřeteli i to, aby kniha nezaujala spíše rodiče než dětské čtenáře.

Nakladatelství Svojtka & Co. se zájem malých čtenářů daří držet dlouhodobě. Kromě jiných titulů právě edicí Podívej se pod obrázek, která vzbuzuje v dětech zvědavost, kreativitu a podněcuje jejich chuť po nových informacích. Nejen díky poutavým barevným ilustracím, ale také odklápěcím okénkům získávají děti zcela přirozeně nové vědomosti a učení je baví. „Chtěli jsme dětem, které jsou zvyklé na interakci z počítačů, nabídnout něco jiného než jen pasivní čtení knihy. Edice knih Podívej se pod obrázek je ve svém ztvárnění unikátní a velmi zábavná,“ podotýká nakladatel Václav Svojtka.
 
V rámci edice vycházejí knihy s různou tematikou. Od geografie přes dopravu až po lidské tělo. Tento týden spatřil světlo světa také dotisk Obrazového atlasu světa, který je vůbec nejúspěšnějším titulem edice. Kniha obsahuje vedle poutavých ilustrací a odklápěcích okének také velkou skládací mapu světa. Pod okénky se děti dozvědí mnoho doplňujících informací a zajímavostí ke konkrétnímu kontinentu, zemi, městu... Více informací ke knihám na www.svojtka.cz.