Samantha Fox: bohyně pubertálních snů

Londýnská rodačka (*15. dubna 1966) a rozhodně ani první, ani poslední holka, co kariéru postavila na úsečce vedoucí od předvádění fyzických předností do hitparád. Zatímco k hudbě a k divadlu však tíhla odmala, k focení lechtivých snímků ji v šestnácti povzbudila vlastní matka (jinak dceru vychovávala v křesťanském duchu), když v novinách našla inzerát hledající nové "tváře" do pánských časopisů.

Dceru navlékla do krajkového spodního prádla a vlastnoručně nafotila vyzývavě rozvalenou na posteli jejího dívčího pokojíku. V roce 1983 se Sam s plnou podporou svých rodičů poprvé objevila nahoře bez coby Dívka ze strany tři deníku The Sun.

Když byla později ve stejné anketě vyhlášena dívkou roku, sebrala se a šla si svá stoprocentně přírodní prsa, která jí i přes skromných sto padesát tři centimetrů výšky narostla do pozoruhodné velikosti 80F, pojistit na čtvrt milionu liber.

Jak se stala zpěvačkou?

Dívkou roku strany tři v The Sun se Samantha stala i v následujících třech letech a v roce 1986 se začala poohlížet po možnostech, jak toho využít. Pěvecká dráha byla první a logická volba, kterou vyložila svým známým z labelu Jive Records, a ti zakázku zadali autorsko-producentskému týmu Jon Astrop, Pete Harris & Mark Shreev (podílel třeba na hudbě ke komedii Honba za klenotem Nilu s Michaelem Douglasem a Kathleen Turner).

Zadání znělo: vytvořte něco mezi Cyndi Lauper, hair metalem a Playmate. Píseň Touch Me, která byla kvůli odlišení od stejnojmenného hitu The Doors rozšířena o podtitulek (I Want Your Body), ho naplnila bezezbytku.

Co to způsobilo?

Až doposud bylo jméno Samanthy Fox známé hlavně Britům, kteří v bulvárech sjíždějí vyprsené rubriky. Díky hitu Touch Me ji najednou znal celý svět. Svoji roli v tom sehrál i videoklip, ve kterém se tahle načesaná blondýna stylizovala do drsné rockerky v plísňáčích s dírou na zadku, která svým hekáním a plazením se z pódia hypnotizuje rozjeté publikum a divoce to roztáčí s týpkem z první řady.

V USA a Německu byl singl čtvrtý, v domovské Británii a Itálii třetí a hitparádám v Kanadě a v Austrálii jeden čas vévodil. U protinožců se navíc stal jedním z nejúspěšnějších singlů celých osmdesátek. Na druhou stranu, ne že by Samantha byla nějaká superzpěvačka, ale v porovnání s kuňkalkami jako Iva Frühlingová či Paris Hilton i po letech působí spíš jako Ema Destinová.