Veletrh Antique nabídne „miliónového“ Filu a Kubištu, kabelku od Cartiera i drobnosti pod stromeček

Drahé skvosty, jejichž hodnota překračuje milionovou hranici i drobnosti za „pár korun“ - po několik následujících dní bude pražská Novoměstská radnice patřit starožitnostem ve všech jejich podobách i cenových úrovních - od drahých obrazů, přes masivní nábytek, vzácné šperky, až po drobné sošky a sklo dokládající preciznost dávných mistrů řemesla.

Drahé skvosty, jejichž hodnota překračuje milionovou hranici i drobnosti za „pár korun“ - po několik následujících dní bude pražská Novoměstská radnice patřit starožitnostem ve všech jejich podobách i cenových úrovních - od drahých obrazů, přes masivní nábytek, vzácné šperky, až po drobné sošky a sklo dokládající preciznost dávných mistrů řemesla. 26. podzimní veletrh starožitností ANTIQUE se uskuteční od čtvrtka 11. do neděle 14. listopadu a své portfolio i služby nabídne odborníkům i milovníkům nadčasové krásy z řad laické veřejnosti na šest desítek vystavovatelů z celé České republiky.

Ústředním tématem nadcházejícího veletrhu je poslední slavný styl v historii dějin umění – Art Deco. „Díky ryzí a současně promyšlené jednoduchosti, nádechu luxusu a naprosté preciznosti zpracování neztrácí Art Deco mezi sběrateli oblibu ani po letech. Ve své době zasáhl všechny složky každodenního života, dokázal se prosadit v modelech slavných návrhářů i v sériové výrobě, při výrobě drahocenných porcelánových figur i levného nádobí, v návrzích nejdražších šperků od Cartiera i v masové výrobě bižuterie,“ popisuje Simona Šustková, prezidentka Asociace starožitníků, jež veletrh ANTIQUE pořádá.

Právě z dílny Cartiera pochází jeden z nejzajímavějších exponátů letošního veletrhu, Starožitnosti Michal Jankovský si připravily jedinečnou art decovou kabelku této značky, jejíž cena se pohybuje na úrovni 400 000,- Kč.  Uznávaný aukční dům Meissner&Neumann na veletrhu představí dva oleje významných českých autorů, které budou draženy v následné prosincové aukci. Zátiší s pohárem Emila Filly z roku 1931 a Včelín Bohumila Kubišty, jehož cena se pohybuje kolem pěti milionů. Antik Alma přiveze pro změnu nádhernou skleněnou soupravu, pod níž je podepsán René Lalique.

Více informací na www.asociace.com.

Chybět na veletrhu nebude tradiční bezplatné poradenství, kdy mají návštěvníci možnost využít služeb renomovaného znalce. „Jako každý podzimní veletrh proběhne i letos charitativní sbírka, tentokráte ve prospěch sdružení APLA, což je asociace pomáhající lidem s autismem,“ dodává Simona Šustková. Tradicí se stalo také slavnostní udílení ocenění za nejlepší expozici a exponát veletrhu a vyhlášeny budou také nominace na titul Nejlepší provozovna roku.

Veletrh ANTIQUE je výjimečnou událostí, která může zejména v oblasti užitého umění konkurovat aukcím. Kromě toho je veletrh skvělou příležitostí setkat se s v příjemném prostředí s obchodníky z celé republiky, porovnat nabídky a pohovořit s ostatními milovníky starožitností.

Asociace starožitníků, která již po šestadvacáté pořádá veletrh starožitností ANTIQUE, se jako první z postkomunistických zemí stala vedle nejprestižnějších starožitnictví světa členem organizace C.I.N.O.A. Tato organizace mezinárodního rozsahu sdružuje obchodníky s uměním, mapuje trh se starožitnostmi a napomáhá obchodu s nimi. V souladu s tím usiluje i Asociace starožitníků o rozvoj českého trhu, aby nebyl zaplaven neznačenými falzy a napodobeninami a aby peníze uložené do starožitností byly dobře jištěnou investicí. Skrze svou Rudolfinskou akademii vzdělává, neboť vzdělání v oboru je jednou z podmínek pro orientaci na trhu se starožitnostmi a vhodné investování. V neposlední řadě se snaží i o propagaci vztahu lidí k našemu kulturnímu dědictví. 

26. podzimní veletrh starožitností Antique
11. - 14. listopadu 2010
Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Návštěvní doba: od 10 do 19 hod
Vstupné: 90,- Kč (pro členy Asociace starožitníků zdarma)
Snížené vstupné: 70,- Kč  (důchodci, studenti)
www.asociace.com