Struny dětem – Interaktivní víkend pro děti v rytmu Strun podzimu

Tanec s kastaněty v rytmu andaluského flamenka, hra na africké bubny či exotická hudba z Indie – to všechno si budou moci děti poslechnout a hlavně samy vyzkoušet 2. a 3. října v Divadle Kolowrat. Interaktivní víkend Struny dětem se chystá hravým způsobem poodhalit dětem i jejich rodičům rozmanitá zákoutí hudebního světa i vzdálených kultur.

Tanec s kastaněty v rytmu andaluského flamenka, hra na africké bubny či exotická hudba z Indie – to všechno si budou moci děti poslechnout a hlavně samy vyzkoušet 2. a 3. října v Divadle Kolowrat. Interaktivní víkend Struny dětem se chystá hravým způsobem poodhalit dětem i jejich rodičům rozmanitá zákoutí hudebního světa i vzdálených kultur. Zbrusu nový doprovodný program mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu s podtitulkem Kouzlo z objevování se snaží rozvíjet vztah dětí k hudbě, tanci a k umění obecně a zároveň dát dětem příležitost bavit se společně se svými rodiči.

Ojedinělý koncept programu byl vytvořen s ohledem na různé věkové skupiny dětí od 4 do 15 let. Přípravy a vedení jednotlivých workshopů a interaktivních koncertů se ujaly výrazné tvůrčí osobnosti domácí kulturní scény v čele s vokální formací Yellow Sisters, která malé účastníky zapojí do tajů hlasové improvizace v programu Hlasy a rytmy, nebo s Petrem Niklem, jenž se bude soustředit na dětskou představivost.

Všechny programy, včetně kurzu fotografování, jsou vhodné pro začátečníky a předpokládají aktivní zapojení nejen dětí, ale i rodičů. Cena vstupenky pro děti je 110 Kč, pro dospělé 160 Kč. Místa je nutné rezervovat předem. Podrobné informace o programu a možnost rezervace vstupenek na www.strunypodzimu.cz.

Zatímco v sobotu 2. října budou děti prostřednictvím bubnů a zpěvů poznávat Afriku, v neděli 3. října budou už od rána znít divadlem Kolowrat exotické tóny hudby tradičních indických hudebních nástrojů esrádž  a tabla. Kastaněty, vějíře a rytmické tlesky a dupy jsou společným jmenovatelem tradičního andaluského tance flamenka. Do tajů této perly tamní lidové kultury zasvětí v neděli účastníky interaktivního představení Rytmus a tanec španělské Andalusie. Domácí hudební kulturu a nástroje bude reprezentovat workshop Zvuk, inspirace a improvizace, kde se děti se za pomoci flétničky zvané koncovka budou děti snažit rozvíjet hru a improvizaci se zvukem.

Hudební a taneční workshopy doplní po oba dva dny také série workshopů digitální fotografie. V průběhu čtyřhodinového bloku Svět ve fotografii se účastníkům nejdříve dostane základních informací a instrukcí potřebných k focení, poté si budou moci nově nabyté znalosti vyzkoušet při focení v exteriérech a na závěr přijde na řadu hodnocení výtvorů. A jako památku si po skončení workshopu bude moci každý ze začínajících autorů své vytisknuté fotografie odnést domů.

Program:
Sobota 2. října
9 – 10 hodin – Africké bubnování (vede David Oplatek)
9 – 13 hodin – Svět ve fotografii – pohled zblízka, workshop digitální fotografie
                           (vede Ondřej Petrlík)
11 – 12 hodin – Hlasy a rytmy (vede vokální skupina Yellow Sisters)
12.30 – 14.30 – Africké bubnování (vede David Oplatek)
14 – 18 hodin – Svět ve fotografii – pohled zblízka, workshop digitální fotografie
                            (vede Ondřej Petrlík)
15 – 17 hodin – Hlasohrátky aneb tělo a hlas jako hudební nástroj
                             (vede Lucie Hawa Goldin)

Neděle 3. října
9 – 10 hodin – Pohled do tajů indické hudby
                           (vedou Elena Kubíčková a Tomáš Reindl)
9 – 13 hodin – Svět ve fotografii – pohled zblízka, workshop digitální fotografie
                           (vede Ondřej Petrlík)
11 – 12 hodin – Rytmus a tanec španělské Andalusie
                             (vedou Jana Drdácká a Michael Cába)
13 – 14 hodin – Zvuk, inspirace a improvizace pro anglicky mluvící
                             (vede Cyrille Oswald)
14 – 18 hodin – Svět ve fotografii – pohled zblízka, workshop digitální fotografie
                             (vede Ondřej Petrlík)
14.30 – 15.30 – Zvuk, inspirace a improvizace (vede Cyrille Oswald)
17 – 18 hodin – Malujeme hudbu v písku (vede Petr Nikl)
18 – 19 hodin – Malujeme hudbu v písku (vede Petr Nikl)

www.strunypodzimu.cz