PROSECKÉ JARO 2011 aneb BENÁTKY NA PROSECKÉ LAGUNĚ

Také toužíte navštívit, ať už poprvé nebo opakovaně, vyhlášené severoitalské ostrovní město, jednu z nejvyhledávanějších turistických destinací s bohatým kulturním životem, plné uměleckých památek? Benátky, italsky Venezia, jediné slůvko a kolik lákavých příslibů se vzápětí vybaví.

Pro tentokrát můžete přestat snít a zamířit předposlední květnovou neděli do proseckého Parku Přátelství. Právě tady zaznívala v minulých letech při nejedné akci pro stále četnější posluchače vážná hudba. „V této tradici chceme pokračovat a zároveň ukázat, že vážná hudba má mnoho rozmanitých tváří a vůbec nemusí být vážná. Zvláště, když jejími kulisami je park s jezírkem a vodotečí“, přibližuje místostarosta Adam Vážanský program letošního Proseckého jara, slibujícího osobitou iluzi právě italských Benátek. 
Je komponovaný z díla Johanna Strausse ml., Franze Lehára a Jacquese Offenbacha. Jejich legendární písně a melodie zazní v podání sólistů K. Bláhy, G. Macků, G. Kopperové, O. Kříže, T. Löbla, za doprovodu divadelního orchestru pod taktovkou F. Drse a sboru a baletu Divadla F. X. Šaldy z Liberce. Režie se ujali M. Novotný a R. Štolpa z divadla ON STAGE. Průvodci celého galavečera budou J. Strauss, který je pozván do Benátek na karneval,  a jeho bytná, v podání Martina Hrdinky a Valérie Zawadské. Začátek ve 20. 30 hodin!

Ještě předtím ožije po celé odpoledne -15 – 19. hod. – oblíbený  prosecký park  pohádkami, workshopy a různými soutěžemi o ceny, které pro děti připravilo sdružením SAM a spol., ART  PROMETHEUS a DDM Prosek.
Představí se např. i japonský loutkař Nori Sawa, vystupující na festivalech po celém světě.

Právě odpoledne věnované dětem je totiž nedílnou a tradiční součástí Proseckého jara, nabízejícího každoročně svým návštěvníkům a posluchačům originální zážitky.
K těm výjimečným budou letos závěrem bezpochyby patřit i večerní Benátky na prosecké laguně.

www.praha9.cz