Pražské Quadriennale hledá stovky dobrovolníků: stanou se součástí největší performance v metropoli

Stovky dobrovolníků pro výjimečné experimentální projekty hledá největší mezinárodní přehlídka scénografie a divadelního prostoru Pražské Quadriennale. Pro uměleckou intervenci Explosion of Silence / Exploze ticha z dílny světoznámé režisérky a performerky Claudie Bosse hledají pořadatelé více než 500 účastníků, kteří se stanou součástí masové performance v centru Prahy.

Pro jiný projekt, divadelní reality show slavného maďarského seskupení Kretakör - jp.co.de, se může přihlásit dalších dvacet lidí. Ti se na 2 týdny nastěhují do objektu bývalé tiskárny Rudého práva na pražské Florenci, kde bude projekt realizován. Oba projekty se uskuteční v rámci Pražského Quadriennale v druhé polovině června.

K účasti se může přihlásit kdokoli, komu nechybí odvaha experimentovat. Umělecké vzdělání, herecká průprava či zkušenosti s performance rozhodně nejsou podmínkou! Informace o přihláškách jsou k dispozici na www.intersection.cz. Uzávěrka přihlášek pro projekt skupiny Kretakör je již 10. dubna.

Explosion of Silence je součástí obří „městské intervence“ The Tears of Stalin a odehraje se v ulicích pražského Starého města a v okolí Stalinova pomníku na Letné. Projekt je složen z vizuální, choreografické a zvukové kompozice ve veřejném prostoru. Autorkou tohoto nebývale rozsáhlého uměleckého experimentu je režisérka Claudie Bosse, vůdčí osobnost vídeňské divadelní skupiny Theaterkombinat. Performance s 500 dobrovolníky proběhne 21. června mezi 17. a 18. hodinou v centru Prahy. Zájemci se mohou přihlásit na emailové adrese klara.misunova@pq.cz nebo na telefonních číslech 777 862 614, 224 809 104. První setkání s úzkou skupinou dobrovolníků se koná již 6. a 7. dubna. Projekt vzniká ve spolupráci s profesorem Miroslavem Vaňkem a Centrem orální historie Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR.

Kretakör, maďarské těleso věnující se performance a novým médiím, hledá zájemce, kteří se 9. června nastěhují do bývalého vydavatelství Rudého práva (Praha 1, Na Florenci 19), kde společně, dnem i nocí, stráví 15 dní. Zatímní obyvatelé tiskárny se stanou nejen součástí výjimečného uměleckého projektu, ale projdou i výzkumem performativního komunitního uměleckého díla spojeného s instalací a filmovým médiem. Celý projekt bude posléze veřejně prezentován v rámci Intersekce Pražského Quadriennale ve dnech 22. – 24. června 2011. Termín přihlášek je 10. dubna, v případě zájmu o zapojení do projektu je možné soubor Kretakör kontaktovat na emailové adrese balazs@jp.co.de.

Více informací k oběma projektům na http://www.intersection.cz/hledame-dobrovolniky-pro-experimentalni-projekty/
Více o Pražském Quadriennale na http://www.pq.cz