Nizozemská studie mužského světa, belgická stand-up comedy nebo český rychlokurs voyeurství

Zážitky katalánské performerky s cizincem, nizozemská studie mužského světa, belgická stand-up comedy, český rychlokurs voyeurství či globální diskuze o budoucnosti – mezinárodní festival 4+4 dny v pohybu ani ve své druhé polovině nezvolňuje tempo a nabízí pestrý, mnohovrstevnatý program. 15. ročník vyhledávané přehlídky současného umění potrvá až do neděle 24. října.

Zážitky katalánské performerky s cizincem, nizozemská studie mužského světa, belgická stand-up comedy, český rychlokurs voyeurství či globální diskuze o budoucnosti – mezinárodní festival 4+4 dny v pohybu ani ve své druhé polovině nezvolňuje tempo a nabízí pestrý, mnohovrstevnatý program. 15. ročník vyhledávané přehlídky současného umění potrvá až do neděle 24. října. Kromě tradičních prostor divadla Archa, La Fabriky a Studia Alt@-Hala 30 má i letos festival svůj ústřední, jednotící bod, s jehož prostorem a především géniem loci umělecky pracuje. Je jím objekt bývalého Ústředí lidové umělecké výroby (ÚLUV) na Národní třídě 36.

Jeden ze série site specific projektů připravila mezinárodní skupina umělců v čele s Danielou Voráčkovou, Philippem Schenkerem a Howardem Lotkerem. Jejich Passing By / Bypass ve středu 20. října slibuje v rámci nenáročného rychlokursu naučit návštěvníky základním postupům voyeurství pro začátečníky. S odkazem na umělecké instituce, jež v minulosti v budově na Národní sídlily a tvořily, připravili Petr Borkovec a další autoři z okruhu nakladatelství a kavárny Fra na sobotu 23. října večer plný básní a prózy „o výšivkách, české krajině a lidovém duchu“. V budově na Národní 36 se ve středu 20. října uskuteční také pokračování úspěšného projektu Fórum budoucnosti II. Mezioborová konference nese letos podtitul Starost a soucit aneb ropná párty končí a nad budoucím směřováním naší společnosti se budou zamýšlet například novinářka Petra Procházková, bývalý ředitel festivalu Jeden svět Igor Blažević, dokumentarista Martin Mareček a další hosté s často vyhraněnými názory.

Informace o programu a vstupenkách na www.ctyridny.cz.