Letní slavnosti staré hudby provází zájem publika

Festival Letní slavnosti staré hudby pokračuje po nadšeně přijatém zahajovacím koncertu v pražském Rudolfinu ve své objevné pouti po stopách virtuozity. Do posledního místa zaplněný Trojský zámek se stal svědkem v pořadí třetího koncertu přehlídky, který poodhalil kouzlo španělské hudby 16. a 17. století.

Festival Letní slavnosti staré hudby pokračuje po nadšeně přijatém zahajovacím koncertu v pražském Rudolfinu ve své objevné pouti po stopách virtuozity. Do posledního místa zaplněný Trojský zámek se stal svědkem v pořadí třetího koncertu přehlídky, který poodhalil kouzlo španělské hudby 16. a 17. století.

Zájem ovšem nevzbuzují pouze temperamentní španělské rytmy. I čtvrté setkání s názvem Violino Virtuoso, které se uskuteční ve středu 28. července v Refektáři kláštera dominikánů, je zcela vyprodané. Doslova posledních pár vstupenek zbývá také na další z koncertů, jenž v inspirujících prostorách kláštera sv. Anežky České představí 29. července pod názvem Umění diminucí podmanivou krásu madrigalů a lahodný tón cinku. Další podrobné informace na www.letnislavnosti.cz.

Velký zájem provází také další koncertní večery Letních slavností, které ozdobí účast významných zahraničních i domácích interpretačních osobností. V pondělí 2. srpna se v Martinickém paláci na Hradčanském náměstí uskuteční komponovaný pořad La Famosa Cantatrice opěvující italské pěvkyně 17. století. Příběhy první generace průkopnic bude svým jasným sopránem vyprávět polská cantatrice Marie Skiba s německým cembalistou Gerdem Amelungem.

Ve středu 4. srpna prostoupí Břevnovský klášter atmosféra zámku Sanssouci za dob Bedřicha II. Velikého, když zde flétnistka Jana Semerádová a cembalistka Barbara Maria Willi uvedou své Sólo pro krále. Ve čtvrtek 5. srpna bude letohrádek Hvězda patřit Orfeovi a něžným áriím Stefana Landiho a Luigi Rossiho v podání věhlasného ansámblu Il Trionfo del Tempo a tenoristy Jana van Elsackera.

Příslovečnou zlatou tečkou se pak v neděli 8. srpna stane výpravné představení Putování Evropou, které návštěvníky zavede do Evropy na sklonku 18. století, kdy baroko pomalu končí a nastává období osvícenství. Strhující taneční kreace, ladnost tanečníků, originalita choreografie, krása historických kostýmů a jedinečná hudba se stanou vyvrcholením letošního ročníku Letních slavností.

Skvělý francouzský taneční soubor La Compagnie l´Eventail se protančí napříč časem i prostorem v choreografii Marie-Geneviève Massé, která vychází z původních krokových variací. První pirueta bude francouzská s hudbou Andrého Campry, druhá anglická v rytmu Henryho Purcella, třetí německá dle sonáty Johanna Rosenmüllera a poslední coby rej masek komedie dell’arte patří Antoniu Vivaldimu. Tanečníky na jejich cestě doprovodí respektovaný soubor Collegium 1704 s vedoucím Václavem Luksem.

Prodej vstupenek na všechny dosud nevyprodané koncerty probíhá v pokladně Collegium Marianum v Melantrichově ulici č. 19 a síti Ticketpro. Pořadatelé festivalu nabízejí opět svým posluchačům množstevní slevu – při zakoupení vstupenek na 3 a více akcí bude poskytnuta sleva 20 % z ceny každé vstupenky. Seniorům a studentům je poskytována sleva 10 % z ceny vstupenky. Vstupenky lze rezervovat on-line na www.letnislavnosti.cz nebo telefonicky – 224 229 462.

Festival se koná za laskavé podpory:
hlavního města Prahy, Ministerstva kultury České republiky, Městské části Praha 1, Velvyslanectví Španělska,
Francouzského institutu v Praze, Festivalu v Sablé, Vlámské vlády, Velvyslanectví Nizozemského království, Česko-německého fondu budoucnosti, Italského kulturního institutu, Maďarského kulturního střediska,
Polského institutu v Praze, Institutu Cervantes v Praze, Culturesfrance, Nadace Collegium Marianum

Partneři:
Modrá pyramida stavební spořitelna, Dopravní podnik hl. m. Prahy, Národní galerie, Památník národního písemnictví, Galerie hlavního města Prahy, Hotel Constans, Královská kanonie Premonstrátů na Strahově, Martinický palác, Klášter dominikánů Praha, Tiskárna Sprint Servis, WDLux

Hlavní mediální partneři
Český rozhlas, Zdravotnické noviny

Mediální partneři
Postgraduální medicína, Harmonie, Hudební rozhledy, Respekt, České noviny, Xantypa, A Tout Prague

Pořadatel: Collegium Marianum, Melantrichova 19, Praha 1, tel. 224 229 462, 731 448 346

Další informace:
SMART Communication s.r.o.
Vysočanská 11, Praha 9
T/F: +420 272 657 121
www.s-m-art.com
Silvie Marková a Lucie Čunderliková   
M: +420 604 748 699 / +420 733 538 889
E: markova@s-m-art.com / cunderlikova@s-m-art.com

Collegium Marianum
Melantrichova 19, Praha 1,
T/F: +420 224 229 462, +420 731 448 346
www.letnislavnosti.cz
Žaneta Nováčková
M: +420 731 615 370
E: production@collegiummarianum.cz