Tři Barokní podvečery předvedou zároveň hudební i divadelní zážitky

Jedenáctý ročník cyklu koncertů s názvem BAROKNÍ PODVEČERY, který zve všechny milovníky kvalitní staré hudby 17. a 18. století, začíná již tuto neděli 6. března.

Přední současní pěvci a instrumentalisté rozezní první tóny slavných barokních skladatelů v Míčovně Pražského hradu od 19:30 hodin.  Koncert nazvaný LES FOUS DIVERTISSANTS aneb Veselý blázinec v sobě nese souznění hudebního a divadelního světa, kdy se virtuozita českých hudebníků prolne s umem francouzských herců. Bohatý program BAROKNÍCH PODVEČERŮ může zároveň sloužit jako závdavek oblíbených LETNÍCH SLAVNOSTÍ STARÉ HUDBY.

Ústřední téma  –THEATRUM MUNDI & THEATRUM SACRUM – nabídne rozličné pohledy v podobě třech různých vystoupení. Dramatičnost hudby bude vyjádřena jak v organickém propojení Charpentierovy a Lullyho hudby s Molièrovými komediemi, tak i v umění hudby evokovat pohyb, gesta, deklamaci či děj. Při novodobé premiéře skladeb německého houslisty a skladatele Johanna Friedricha Fasche se posluchači mohou přesvědčit, že komediální přednes lze najít i v čistě instrumentálních dílech. 

Originální a objevná dramaturgie Barokních podvečerů je výsledkem intenzivní badatelské činnosti, která každoročně umožňuje uvedení několika novodobých světových premiér. Podílí se na nich přední čeští i zahraniční pěvci a instrumentalisté, které doprovází rezidenční soubor Collegium Marianum pod uměleckým vedením dramaturgyně celé akce, flétnistky Jany Semerádové.

Domovskou scénou koncertů jsou unikátní, autentické prostory Barokního knihovního sálu Collegium Marianum v objektu bývalého servitského kláštera v Melantrichově ulici v Praze 1. Výjimkou je pouze úvodní koncert.

Více informací o programu na www.baroknipodvecery.cz.