Máte kapelu? Soutěžte se Strunami podzimu o nejlepší cover verzi Smells Like Teen Spirit od Nirvany

Hymna všech rockerů 90. let – drásavý evergreen Smells Like Teen Spirit od grungeové kapely Nirvana – se dočkal už bezpočtu předělávek. O vlastní cover verzi se nyní mohou pokusit všechny tuzemské kapely, DJs, orchestry, soubory, sólisté i další hudební experimentátoři, jimž je určen další ročník soutěže festivalu Struny podzimu O2 Extra šance.

Zájemci, kterým nechybí odvaha a neotřelé nápady, se utkají o finanční odměnu ve výši 20 000 Kč. Druhý ročník soutěže startuje dnešním dnem, nahrávky je možné zasílat do 20. října!

„O2 Extra šance je příležitostí pro talentované hudebníky bez rozdílu věku či uměleckého zaměření. Jsem rád, že můžeme v soutěži díky spolupráci s generálním partnerem festivalu Struny podzimu, společností Telefónica Czech Republic, pokračovat a muzikanty finančně podpořit. Zároveň těm profesionálním i ryze amatérským dáváme příležitost vystoupit v klubové atmosféře před festivalovým publikem“ dodává Marek Vrabec, umělecký ředitel festivalu Struny podzimu.
   
Podrobné informace, včetně časového harmonogramu, podmínek soutěže a přihlášek, na http://www.strunypodzimu.cz/o2-extra-sance.

Muzikanti, kteří se budou chtít utkat o finanční odměnu, musí svou cover verzi písně Smells Like Teen Spirit od Nirvany zaslat nejpozději do 20. října 2011 na e-mailovou adresu sance@strunypodzimu.cz. Profesionální nahrávka není podmínkou, rozhodující je umělecká kvalita a invence. Hodnocení proběhne ve třech kolech. Odborná porota nejdříve vybere patnáct nejlepších nahrávek, jež se následně utkají o přízeň veřejnosti. Všech patnáct skladeb bude zveřejněno na webových stránkách Strun podzimu a hudební fanoušci budou mít možnost hodnotit nahrávky a prostřednictvím e-mailového hlasování ovlivnit výsledek.

Z pěti coververzí s nejvyšším počtem hlasů vybere vítěze jazzový pianista Robert Glasper, který na Strunách podzimu vystoupí hned dvakrát. Právě při jeho prvním vystoupení v rámci klubové noci Strun podzimu SPOTLIGHT bude 5. listopadu v klubu Roxy/NoD vyhlášen vítěz celé soutěže. Na klubové noci, minifestivalu talentů mezinárodní i české scény na Strunách podzimu, vystoupí vedle Glaspera, který se zde představí se svou hiphopovou formací Robert Glasper Experiment, vítězové loňského ročníku soutěže Soliloqui, dále Ondřej Pivec, Vojtěch Dyk, En.dru, zpěvák Ghostpoet z Velké Británie, Orchestr Berg a řada dalších.

Festival Struny podzimu je již 16. rokem křižovatkou mezi jazzem a klasikou, tradicí i experimentem. Na ploše deseti koncertních večerů od 26. září do 10. listopadu představí umělce zvučných jmen nejrůznějších uměleckých žánrů, jako jsou jazzový kontrabasista Avishai Cohen, legendární jazzový saxofonista Charles Lloyd, nezaměnitelný finský akordeonista Kimmo Pohjonen, houslový virtuos Thomas Zehetmair, jazzová lady Dee Dee Bridgewater či mezzosopranistka Vivica Genaux. Kompletní program festivalu je k dispozici na www.strunypodzimu.cz.