Festival Struny podzimu spouští soutěž O2 Extra šance o nejlepší cover verzi skladby GALANG

Jazzmanům, Dj’s, skupinám, zpěvákům, orchestrům i sborům, hudebním experimentátorům – všem, kterým nechybí kreativita, nadání a odvaha zkoušet nové věci, je určena soutěž festivalu Struny podzimu O2 Extra šance, která začíná právě dnes a vyvrcholí v říjnu. Kapely i jednotlivci bez rozdílu žánrů mají možnost získat finanční odměnu ve výši 20.000 Kč.

Jazzmanům, Dj’s, skupinám, zpěvákům, orchestrům i sborům, hudebním experimentátorům – všem, kterým nechybí kreativita, nadání a odvaha zkoušet nové věci, je určena soutěž festivalu Struny podzimu O2 Extra šance, která začíná právě dnes a vyvrcholí v říjnu. Kapely i jednotlivci bez rozdílu žánrů mají možnost získat finanční odměnu ve výši 20.000 Kč. „Prostřednictvím O2 Extra šance bychom chtěli podpořit talentované umělce, poskytnout příležitost zástupcům tuzemské hudební scény představit se širšímu publiku. Chceme inspirovat mladé hudebníky k vlastní  tvořivosti, ale i otevřenosti k vlivům, které nabízí současná globální hudební scéna“ vysvětluje umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec. „Se Strunami podzimu úspěšně spojujeme naše jméno již několik let a pokaždé se snažíme přinášet něco navíc. Soutěž O2 Extra šance vnímáme jako příležitost originálním a interaktivním způsobem zapojit hudební veřejnost do dění kolem festivalu a současně podpořit mladé talenty,“ dodává Tomáš Dufek, manažer pro sponzoring a eventy společnosti Telefónica O2.

Úkolem soutěžících hudebníků je vytvořit vlastní cover verzi písně Galang známé britské zpěvačky a raperky M.I.A. Inspirací může být cover verze, kterou nahrál vynikající newyorský jazzový pianista Vijay Iyer, jenž vystoupí na letošním ročníku Strun podzimu. A protože právě jeho cover verze byla inspirací soutěže, bude tento jazzman hlavním porotcem, který určí vítěze.

Podrobné informace včetně časového harmonogramu, podmínek soutěže a přihlášek na www.strunypodzimu.cz.

Muzikanti, kteří se budou chtít utkat o finanční odměnu, musí svou cover verzi Galang zaslat na e-mailovou adresu sance@strunypodzimu.cz nejpozději do 1. září 2010. Hodnocení proběhne ve třech kolech. Odborná porota, ve které zasedne umělecký ředitel Strun podzimu Marek Vrabec, Tomáš Dufek z O2 a hudební publicista Pavel Klusák, nejdříve vybere třicet nejlepších nahrávek, které se následně utkají o přízeň veřejnosti. Všech třicet skladeb bude prostřednictvím portálu Bandzone.cz zveřejněno na webových stránkách Strun podzimu a hudební fanoušci budou mít možnost hodnotit nahrávky a prostřednictvím SMS hlasování ovlivnit výsledek. Pět coververzí s nejvyšším počtem hlasů obdrží na závěr jazzový pianista Vijay Iyer, který vybere vítěze. Vítěz O2 Extra šance bude slavnostně vyhlášen na koncertě  Vijay Iyera v Lucerna Music Baru 18. října 2010. Odměny se dostane i hlasujícím, ze všech došlých SMS bude vylosováno 5 výherců, kteří obdrží vždy dvě vstupenky právě na koncert Vijaye Iyera.

Festival Struny podzimu – originální hudební křižovatka jazzu, klasické hudby, crossoverových a jedinečných festivalových projektů – slaví letos 15 let. Patnáctiletému výročí festivalu je zasvěcena koncertní řada INSPIRACE, jež uvede v novém, slavnostním hávu a pro festival v nových koncertních sálech tři obnovené premiéry koncertů – milníků, které pomohly definovat charakter festivalu.

Generální partner: Telefónica O2 Czech Republic, a.s.
Hlavní mediální partner soutěže: o2extra.cz, Bandzone.cz

Hlavní partner: PRIVAT BANK AG
Za finanční podpory: hlavní město Praha a Ministerstvo kultury České republiky
Partner: Hotel InterContinental Praha
Hlavní mediální partneři: Česká televize a Český rozhlas
Mediální partneři: euroAWK, Harmonie, JCDecaux, Hospodářské noviny, iHNed.cz, Přehled kulturních pořadů v Praze, Radio 1, The Prague Post, Týden, Xantypa
Spolupořadatelé: Národní divadlo, Národní muzeum, Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97
Speciální poděkování: Touch Branding, MiniMaxstudio, Ondřej Klos, B Media Solutions s.r.o., EUROPAPIER – BOHEMIA, spol. s r.o., Židovské muzeum Praha

Pokud máte zájem o další informace:
Silvie Marková & Lucie Čunderliková
PR festivalu Struny podzim
e-mail: press@strunypodzimu.cz
tel.: 604 748 699, 733 538 889, 272 657 121
www.strunypodzimu.cz