Právě se nacházíte:

Zveme na Svátek stromů

Všichni, kdo máte rádi přírodu a stromy, jste vítáni v neděli 23. října v "Klíčovském lesoparku" od 14 do 17 hodin.

Všichni, kteří mají rádi přírodu a stromy obzvlášť, mladí i staří, jsou vítáni v Klíčovském lesoparku – v neděli 23. října tam totiž proběhne neobvyklá akce, jíž je Svátek stromů. Každý, kdo do překrásného Klíčovského parku v posledních letech zavítal si jistě všiml změn, které tento kout Vysočan, nacházející se pár minut cesty od stanice Vysočanská prodělal. Lesopark prochází postupnou a citlivou revitalizací a je stále vyhledávanějším místem k odpočinku a procházkám. Již druhým rokem se zde koná Svátek stromů, na který vás srdečně zve občanské sdružení Krocan a jeho partneři. Program společenského  odpoledne, který začíná ve 14 hodin a končí kolem 17. hodiny, je pestrý a jistě si zde každý najde něco pro sebe.

Pro rodiny s dětmi bude připravena překážková dráha plná úkolů a sportovní orientační stezka, doplněna hravými texty o stromech a přírodě k Klíčovkém parku v okolí. Tato stezka vede také na nově zřízené přírodní Hřiště Krocínka. Dále si děti mohou v kaštánkové dílně vyrobit cokoli, dle své fantazie a zručnosti.

Pro zájemce o Prahu 9 a její historii je připraven informační exkurz procházející Krocínkou, okolo původních Odkolkových pekáren a mlýnů a Klíčovského lesoparku s vyznačením zásadních staveb a míst v oblasti Krocínky s informacemi o nich. Centrum akce je na horní louce, kde společně ozdobíme stromy prvky z přírodních materiálů. Pro posílení zde bude připraveno malé občerstvení z domácí produkce dobrovolníků, stánky pro případ nepřízně počasí, k posezení lavičky se stoly a nebude chybět ani mobilní WC.

A co je připraveno pro stromy? Svátek stromů společně oslavíme jejich výsadbou, instalací budek a krmítek pro naše opeřené přátelé a také krmelce pro zimní přikrmování drobné zvěře, která v prostoru Klíčovského lesoparku stále žije.

Cesta do parku bude značená od zastávek autobusu Klíčov a Ke Klíčovu, na mapě lze park najít dle ulice Nad Klíčovem, která tvoří páteř Klíčovského lesoparku. Akci pro vás připravilo občanské sdružení Krocan za podpory MČ Praha 9 a Nadace VIA.

www.praha9.cz