Žižkovský vysílač projde modernizací

Nejvyšší stavba Prahy projde rozsáhlou modernizací. Impozantní výhled si od příštího roku vychutnáte z restaurace a kavárny. Jedna z kapslí vysílače se promění v exkluzivní apartmá, úpravy se však dotknou i parku v bezprostřední blízkosti vysílače.

Z interiéru restaurace, která se nachází 66 metrů nad zemí a tvoří ji tři kapsle, vznikl po vybourání původních místností jeden velký otevřený prostor, který nabízí jedinečný 360stupňový výhled na celé město a za jasných dnů umožňuje výhled až na Říp nebo Krkonoše. V nové podobě se prostory restaurace veřejnosti otevřou na podzim. Vznikne tu bistro, kavárna a cukrárna, noční bar i restaurace s tradiční českou kuchyní. Pro movitější hosty pak bude připraveno luxusní apartmá, které se v případě potřeby může proměnit i na zasedací místnost.
 
Od podzimu začnou práce na modernizaci vyhlídkové části žižkovské dominanty. Ve výšce 93 metrů nad zemí bude místnost s video nahrávkami o známých místech Prahy i významných osobnostech. V křeslech si vychutnáte informace v audio podobě, poslechnete si ale i zvuky staroměstského orloje nebo zvonů na svatovítské katedrále. Při opravách bude vždy uzavřena pouze jedna ze tří vyhlídkových kabin. Zbylé dvě by měly zůstat přístupné.

Výraznou změnu doznají i přilehlé Mahlerový sady. U paty vysílače Pražané najdou posezení a občersvení, přibudou i dětská hřiště, minigolf a amfiteátr pro pořádní kulturních akcí. Vše by mělo být hotové do konce roku 2012.