Žena, která odnesla kojence z Motola, čelí obžalobě z únosu

Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 5 podalo obžalobu na ženu, která letos v červenci údajně unesla kojence z motolské nemocnice. ČTK o tom dnes informovala mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. Za únos hrozí ženě až tři roky vězení.

Případ se stal 31. července, kdy na policejní tísňovou linku zavolala sestřička ortopedického oddělení motolské nemocnice s tím, že neznámá žena vzala z kočárku tříměsíční dítě a utekla.
 
Policisté čtyřiatřicetiletou ženu s dítětem v náručí dostihli na ulici šest minut po telefonátu. Původně zadrželi i přítele ženy, který na ni společně s jejich sedmiletou dcerou čekal opodál v autě. Později uvedli, že muž podle všeho o úmyslu své družky unést dítě nevěděl. Kauzou se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 5.
 
Trestní zákoník definuje únos dítěte jako čin, při kterém pachatel odejme dítě z opatrování toho, kdo o něj má podle právního předpisu nebo úředního rozhodnutí povinnost pečovat. Vedle odnětí svobody lze za tento přečin uložit i peněžitý trest.
 
zdroj: ČTK