Začal školní rok, do lavic zasedlo i 1012 prvňáčků na 15 základních školách Prahy 8

Letos po rekordních prázdninách se v Praze 8 děti vrátily do školních lavic. Popřát jim tvůrčí atmosféru, nové kamarády, spoustu zážitků a úspěchy přišli i zástupci radnice. Na ZŠ Ústavní vítal prvňáčky starosta Ondřej Gros, na ZŠ Na Šutce místostarosta Tomáš Tatranský a v ZŠ Bohumila Hrabala radní Michal Švarc.

„Musíme si uvědomit, že děti nebyly ve škole několik měsíců, což je situace, kterou nepamatujeme. Proto bych chtěl popřát pedagogům i rodičům hodně trpělivosti při návratu našich ratolestí do škol. Nebudou to mít po takové době jednoduché. A zároveň bych požádal vás všechny, kteří sedají za volant, o zvýšenou opatrnost a nohu z plynu. Zejména na začátku školního roku se to určitě vyplatí,“ popřál na začátku školního roku starosta Ondřej Gros.

Školy v Praze 8 mají dostatečnou zásobu dezinfekčních a ochranných prostředků. Pokud budou další ochranné prostředky potřeba, radnice Prahy 8 je školám poskytne. „Přeji všem dětem, rodičům i učitelům klidný začátek školního roku. Věřím, že udržíme naše školy bezpečné a výuka bude probíhat bez omezení,“ dodal starosta Gros.