YIT POSTAVÍ DALŠÍ BYTY V PRAZE 5 A PRAZE 9

Společnost YIT, která dnes co do počtu prodaných bytů zaujímá pátou příčku v pořadí pražských rezidenčních developerů, oznámila dvě nové akvizice v Praze 5 a Praze 9. V Košířích chystá rezidenční komplex Aalto Cibulka a ve Vysočanech získala pozemky pro další etapy projektu Suomi Hloubětín, jímž proměňuje zdejší průmyslovou lokalitu v moderní obytnou čtvrť. Nabídku nového bydlení v Praze tak obohatí o celkem 550 až 700 bytů ve finském stylu.  

„Neustále pracujeme na nových akvizicích a v lednu se nám podařilo dvě uzavřít. Zvítězili jsme ve výběrovém řízení a od Městské části Praha 9 odkoupili pozemky těsně sousedící s naším areálem Suomi Hloubětín. Tím budeme moci náš dosud největší projekt v hlavním městě rozšířit o další etapy s bytovými domy a komerční zónou. Proměna zdejší průmyslové lokality, inspirovaná podobnými projekty YIT v mateřském Finsku, je tak naší českou vlajkovou lodí v oblasti developmentu velkých městských celků. I naše druhá novinka představuje revitalizaci brownfieldu. Na pozemku někdejší továrny ZPA Košíře kromě výstavby nového bytového domu v severském stylu částečně zachováme původní industriální budovu, kterou přeměníme na rezidenční objekt s loftovým bydlením,“ říká Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo. 

V rámci nového projektu Aalto Cibulka v pražských Košířích YIT postaví v několika etapách zhruba 350 až 400 nízkoenergetických bytů doplněných o komerční prostory pro drobné obchody a služby. Zahájení výstavby první fáze, jež má vydané stavební povolení, je plánované na letošní jaro a dokončení zhruba za dva roky. Celý projekt vyroste na místě brownfieldu o celkové rozloze téměř 30 000 m2. Rezidenční komplex, jenž se nachází v těsném sousedství přírodního parku Košíře-Motol a přírodní památky Vidoule, se bude skládat ze dvou samostatných budov. Architektonický návrh novostavby bytového domu má podobu vlnovky, která se ve finštině řekne „aalto“ a dala tak projektu jméno. Druhý rezidenční objekt vznikne přestavbou původní industriální budovy, z níž YIT zachová řadu prvků – například zdařilou fasádu ve funkcionalistickém stylu. 

Projekt Suomi Hloubětín YIT díky získání nových pozemků směrem ke Kolbenově ulici rozšíří o dalších 200 až 300 bytů ve finském stylu. V rámci revitalizace celé lokality developer počítá i se začleněním komerční části s obchody a službami a relaxační zóny se zelení. Zahájení stavby plánuje na jaro 2019.