Výstava Na kole do Evropského parlamentu

Výstavu originálních fotografií Antonína KAPRANĚ z neméně originální cesty českého europoslance Edvarda KOŽUŠNÍKA mohou zájemci navštívit od 25. 7. do 8. 8. ve vestibulu nové budovy radnice Městské části Praha 9, Sokolovská 324/14.

„Expozice přibližuje průběh splněného předvolebního slibu dnes již poslance Evropského parlamentu E. Kožušníka, že pokud bude zvolen, přijede na první zasedání Evropského parlamentu z Prahy do Štrasburku na kole“, připomíná místostarosta Adam Vážanský.

Před dvěma lety, 16. 7. v 9. 00 hodin, náš europoslanec skutečně dojel v doprovodu cestovatele Františka ŠESTÁKA  na kole do Štrasburku na první  evropské parlamentní jednání. Společně absolvovali během13ti dnů 871 kilometrů. Známý cykloturista F. Šesták vzpomíná: „Cestou jsme se velice spřátelili. Pan Kožušník je příjemný a sympatický člověk a společník, který se živě zajímá o přírodu i historii. Mezi námi je sice třicetiletý věkový rozdíl, ale to nebyla absolutně žádná překážka v tom, abychom hned po startu našli společnou řeč“.

Obdivuhodný sportovní výkon obou aktérů na trase Praha - Štrasburk můžete prostřednictvím objektivu fotoaparátu zmíněného fotografa „absolvovat“ i vy. Stačí jen zastavit se ve Vysočanech na radnici.

www.praha9.cz