Vyšehradský advent s lákavým programem

Nevíte, kam se vydat o adventních víkendech? Zkuste Vyšehrad. Už jenom místo konání, které patří mezi ta nejmagičtější v Praze, slibuje neopakovatelnou atmosféru. Velkým lákadlem je samotný program, který zahrnuje adventní koncerty, prohlídky dosud nepřístupných památek, divadelní představení, věštění, historickou střelnici nebo tradiční staročeské občerstvení, jako jsou pečená jablka nebo šneci.

Přijďte se svými dětmi prožít v divadelních představeních vánoční atmosféru! Vyšehradský advent nabízí pro děti od 3 do 9 let divadélka, která pro ně připravilo 11 předních souborů, jako divadlo Minor, Damúza, Loutky bez hranic a další. Celkem 32 představení nabídne široký repertoár s vánoční tématikou, který děti jistě pobaví.

Mystickou atmosféru Vyšehradského adventu můžete pocítit v místě, kde odpočívají velikáni české kultury a vědy 19. a 20. století. Mimořádně bude zpřístupněna nově zrekonstruovaná krypta pod Slavínem, kde odpočívají osobnosti jako Alfons Mucha, Ema Destinnová, Vojtěch Hynais a další. Krypta bude otevřena pouze při příležitosti Vyšehradského adventu. Vstup do krypty je zdarma.
 
Máte jedinečnou příležitost si opravdu pochutnat! Budou pro vás vařit opravdoví mistři kuchyně, pod vedením Adama Robenka (bývalého zástupce šefkuchaře Gordona Ramseye), který připravil speciální vánoční menu. A absolutní novinkou bude specialita restaurantu Auberge d’Escargot – gratinovaní šneci, kdysi u nás typické vánoční a postní jídlo. 
 
Vyšehrad byl od nepaměti poutním místem s magickou atmosférou a s pozoruhodnou historií spojenou s věštbami a proroctvím. Máte jedinečnou možnost vyzkoušet sílu tohoto místa ve spojení s profesionálními věštci, kteří vám pomohou nahlédnout do vaší budoucnosti i nitra. 
 
V historickém prostoru barokních hradeb u Starého purkrabství můžete vstoupit do nejslavnějších českých pohádek prostřednictvím výstavy kostýmů, rekvizit a dekorací, kterou připravilo Studio Barrandov. Bude zde třeba i samotné peklo z pohádky S čerty nejsou žerty nebo kostýmy z ladovské pohádky Hrátky s čertem a mnoho dalších.
 
Navštivte jedinečnou expozici pražského Vyšehradu v jeho různých historických podobách, tak jak se jej podařilo odkrýt českým archeologům. Nejvýznamnějším exponátem je určitě sarkofág získaný při průzkumu okolí kostela sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. K ceněným památkám patří i drobný křížek z 11. století nalezený na vyšehradském hřbitově v místech hrobu Bedřicha Smetany. Adventní vstupenka umožní každou neděli návštěvníkům Vyšehradského adventu navštívit za symbolické vstupné 1 Kč všechny pamětihodnosti NKP Vyšehrad, včetně starobylých kasemat, kde jsou dnes vystaveny originály soch z Karlova mostu, nebo expozici v gotickém sklepení, která připomíná různé historické epochy Vyšehradu, včetně archeologických objevů. Současně tu můžete na Strom vánočních slibů pověsit svou vlastnoručně vyrobenou ozdobu se slibem, co letos uděláte pro lepší Vánoce.