Vychází album Entwine, na němž Iva Bittová zaplétá barevná kouzla zvuků, tónů a slov

Kosmopolitní otevřenost, vnímavost a schopnost absorbovat podněty a nejrůznější vlivy – vlastnosti, které unikátní umělkyně a jedna z nejoriginálnějších osobností české hudební scény Iva Bittová bohatě zúročila při práci na svém nejnovějším albu. V uplynulých dnech vyšlo u bratislavského labelu Pavian Records její sólové album Entwine/Proplétám. Iva Bittová je natočila jen se svými houslemi a hlasem v akusticky mimořádném a duchovně inspirativním prostoru poutního kostela Sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, postaveném geniálním architektem Janem Blažejem Santinim v první polovině 18. století. 

Po delším čase, kdy svoji kreativitu Iva Bittová zaměřovala na nejrůznější projekty, na nichž participovala s dalšími umělci a hudebníky, se nyní dostává českým a slovenským posluchačům do rukou album, na němž se opět setká s ryzím autorčiným talentem v nejčistší podobě. Hlavním atributem tohoto alba je nenapodobitelně citlivá práce s jemnými nuancemi zvuků a tónů houslí a lidského hlasu, které reagují i na unikátní atmosféru místa vzniku. 
 
Pět skladeb vzniklo spontánně v interakci s magickým prostorem Santiniho stavby. Dalších sedm jsou mnoha koncertními uvedeními vyzrálé kompozice, vstřebávající četné zkušenosti umělecké i lidské. Jméno albu, které Iva Bittová dedikuje s velkou úctou a respektem Václavu Havlovi, dala závěrečná píseň Entwine. "Ken Hunt, anglický novinář a autor textu, se objevil jednoho dne v Lelekovicích u nás doma s přáním udělat rozhovor. Jeho entuziasmus v oblasti české hudby záhy přerostl až do lingvistické posedlosti. Při svých objevných cestách napříč češtinou si pohrává a splétá česká a anglická slova s velkou vášní i humorem," popisuje Iva Bittová.
 
Album Entwine/Proplétám Ivy Bittové obsahuje celkem dvanáct autorských skladeb a na pultech se objevilo v uplynulých dnech. Souběžně v České republice a na Slovensku nahrávku na labelu Pavian Records vydává Dr. Horák. Více informací na www.bittova.com a www.drhorak.sk.