Vycházející hvězda Anthony Strong okouzlí Prahu silným swingovým sex-appealem!

To, že swing je stále mladá a životem sršící hudba, všem generacím s přehledem dokáže letošní již 16. ročník mezinárodního Festivalu swingové hudby. Mezi 6. a 7. listopadem si k tomu vedle řady kvalitních a prověřených jmen přizval žhavou supernovu jazzového nebe, britského pianistu, skladatele a okouzlujícího zpěváka Anthonyho Stronga. Ten po famózním úspěchu na loňském Československém jazzovém festivalu v Přerově poprvé zavítá 6. listopadu také do Prahy, konkrétně do Národního domu na Vinohradech. A to se svou novou deskou Stepping Out, na níž nejen názvem skládá hold Tonymu Bennettovi nebo Fredu Astairovi.

V současné době opět začínáme doceňovat nejen hudební kvality swingu, ale i eleganci a kultivovanost, s níž umí charismatický interpret sdělit nevyřčené. Jiskrný Anthony Strong je dnes přesně takovým frontmanem, jehož šarm se snoubí s výjimečnou muzikálností a schopností zaujmout a bavit posluchačky i posluchače. A jestliže Strongův hvězdný kolega (a také fanoušek) Jamie Cullum přirozeně sází na rošťácký esprit a drive takřka punkový, devízou přijíždějícího interpreta je spíše elegance a noblesa, která v sobě nese vrchovatou dávku sex-appealu, energie i humoru. Milan Hájek, ředitel Národního domu na Vinohradech, který Festival swingové hudby tradičně pořádá, s úsměvem dodává: "Jsme si jisti, že Anthony Strong předvede v Praze strhující vystoupení, během kterého nabídne divákům srdce na dlani!“
 
Vedle Anthonyho Stronga vystoupí během 16. ročníku Festivalu swingové hudby také Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Sestry Havelkovy, Big Band Gustava Broma a další. Vstupenky na oba večery je možné zakoupit přímo v pokladně Národního domu na Vinohradech nebo v předprodejní síti Ticketpro. Ceny vstupenek jsou  300 – 850 Kč, abonentka na celý festival je za 1 300 Kč. Oba večery začínají v 19 hodin a slovem je již tradičně provede Aleš Benda. Aktuální informace naleznete na www.nardum.cz.