Veletrh starožitností ANTIQUE za necelý měsíc nabídne nejžádanější komodity

Kvalitní míšeňský porcelán, drobné i luxusní šperky významných návrhářů, designový nábytek nebo ojedinělé kusy secesního skla slavných českých skláren – tyto a mnohé další komodity, jež spadají do kategorie nejžádanějších artefaktů na současném trhu s uměním, se stanou za necelý měsíc ozdobou podzimního veletrhu starožitností ANTIQUE. 

Jubilejní 30. pokračování tradiční akce, která je unikátní platformou pro setkávání laické a odborné veřejnosti, se uskuteční ve dnech 8. – 11. listopadu v prostorách pražské Novoměstské radnice. Přehlídka se tentokrát zaměří na mimořádné téma – zmapuje chování sběratelů a investorů na českém a zahraničním trhu s uměním za posledních deset let. 

„Veletrh je skvělou příležitostí zjistit, jaká je opravdová hladina cen i jak si stojí trh s uměním. Ceny zde totiž nejsou ovlivněny zvláštní atmosférou aukce a zájemce má velkou možnost srovnání. Nabídka je neuvěřitelně široká zejména v oblasti užitého umění, které se zároveň stane dominantou podzimního veletrhu. To je rovněž důvodem, proč si ANTIQUE kromě široké veřejnosti udržuje přízeň i sběratelů, investorů a řady odborníků,“ láká k návštěvě podzimních expozic Simona Šustková, prezidentka Asociace starožitníků, jež veletrh pořádá pravidelně dvakrát do roka. Za zvláštní pozornost podle ní tentokrát budou stát například luxusní art-decové a secesní šperky významných návrhářů s brilianty, z bílého zlata a s drahými kameny nebo ojedinělé kusy secesního a art-decového skla slavných českých skláren, které jsou vyhledávány po celém světě. Na veletrhu budou nabízeny k prodeji v nádherném aranžmá.
 
V rámci letošní přehlídky, která nabídne expozice zejména v duchu 19. a 20. století, si rovněž přijdou na své sběratelé mincí či hraček, ale také třeba obdivovatelé asijského nebo afrického umění. Vystavené artefakty budou moci návštěvníci nejen obdivovat, ale také zakoupit. Nákupní ceny jsou již pevné, bez aukční přirážky, starožitné kusy si navíc zájemci mohou odnést přímo z veletrhu. Kromě bohaté nabídky uměleckých předmětů nebude chybět množství odborné literatury, stejně jako řada přítomných odborníků, kteří ochotně pomohou objasnit řadu otázek. Více informací na www.asociace.com.