V Praze proběhla bezpečnostní akce městské policie

Na kontrolu vybraných stanic metra, nočních tramvají a autobusů, všech sedmi pražských nádraží i některých heren se v noci na neděli zaměřila bezpečnostní akce městské policie v Praze. Pokračovala i dopoledne sběrem injekčních stříkaček v místech, kde se scházejí drogově závislí lidé. Policisté do půlnoci zkontrolovali několik desítek problematických osob. ČTK o tom informoval Jan Čihák z tiskového odboru pražské městské policie.

"Mimořádná akce byla zaměřena na přestupky i případné odhalení hledaných osob. Do půlnoci bylo zkontrolováno několik desítek lidí, výsledky akce budou oznámeny v pondělí," uvedl Čihák.

Do akce bylo nasazeno 17 městských policistů, z toho dva psovodi a čtyři příslušníci pohotovostního oddílu. Policisté se zaměřili na noční spoje, uzavírané linky metra, vybrané herny i všech sedm pražských nádraží, které v zimním období přitahují problémové lidi. Zvýšenou pozornost věnovali přestupní stanici čtyř linek nočních tramvají v Lazarské ulici, kde dochází k potížím s cestujícími narušujícími dopravu.

"Vzhledem ke klesající teplotě se zvyšuje počet problémových lidí v Praze, patří mezi ně zejména osoby pod vlivem alkoholu, drog a bezdomovci," podotkl Čihák. Připustil, že podobné bezpečnostní akce se budou v blízké době opakovat.

zdroj: ČTK