UWA kandiduje na senátora Prahy 9

Nejznámější český dýdžej a extravagantní osobnost showbusinessu, tak to je Uwa. Nyní se rozhodl kandidovat na senátora a pevně věří, že se mu to povede. Jaké jsou jeho plány a jaký má názor na ženy v politice? Tak na tyto otázky a mnohem více nám odpověděl.   Když jsem se dočetla, že Uwa kandiduje v blížících se volbách na senátora, byla jsem zpočátku pobavena, přiznám se. Když jsem se však nad tím zamyslela, řekla jsem si: A proč ne? Zajímalo mě, jestli to myslí opravdu vážně, nebo jestli se jedná o jeden z jeho mnoha povedených vtípků. Neváhala jsem, zkontaktovala ho a vyrazila za ním do jeho baru Coco. A co mi prozradil, to už se dozvíte níže.

Ty kandiduješ na senátora: Jednoduše, proč?
Proč ne? :-)
 
Dobře, takže jinak… Ty jsi především dýdžej, což mi dohromady s politikem úplně moc nejde.
Je přece úplně jedno, co člověk dělá. Když dělá tu svou práci pořádně, tak je jedno, čím byl předtím. Tedy samozřejmě pokud nebyl vrah, zloděj nebo nějakej jinej bandita. :-) Proč by člověk, který se živí normální prací, nemohl jít do politiky?
 
Přemýšlel jsi nad tím déle, nebo to je tvoje spontánní rozhodnutí?
To bylo spontánní rozhodnutí Michala Babáka. Ten přišel, oslovil mě a řekl, ať tam jdu… Já jsem mu ve slabé chvilce řekl, tak jdu. No, najednou se to rozjelo a už to celé jede. :-)
Co bys chtěl v politice změnit?
Všechno. :-) To je hrozně těžká otázka, ono asi na jednotlivci až tak nezáleží, protože ten jednotlivec nezmění nic, ale já mám nějaký program, který mám na svém Facebooku i na svých webových stránkách. Za tím programem si stojím a stál bych, i kdybych se tam dostal. Stejně jako si stojím za vším, co dělám. I když mě lidi odrazují, dám příklad, celý život dělám diskotéky, stavím podniky – restaurace na zakázku atd., a i když mi furt do toho někdo kecá, tak si za tím stojím a jdu do toho, dokud to není tak, jak já chci. Takže já si vždy jdu za svým, a to bych udělal i v politice. Udělal bych maximum, aby dopadlo to, co chci. Mám volební program, který si myslím, že je správný, a za ním bych si šel.
 
Co říkáš na zastoupení žen v politice, chtěl bys to nějak změnit?
Chtěl a hodně! Protože ženskejch je tam málo a mělo by jich tam být více, to ze dvou důvodů. Jednak: Proč by tam ženská být nemohla? Protože je něco jako méněcenného, nebo co? To vůbec není pravda, protože žena je naprosto stejně rovnocenný člověk, jako je chlap. Nezáleží na tom, jestli ve vysoké funkci je chlap nebo žena, je to o tom, jak to ta dotyčná osoba dělá. Druhá věc je ta, že když se zamyslíš, každej chlap je vizitkou ženský. Takže když ta ženská má rozum, dobré názory a vede to dobře, proč by vizitka státu nemohla být podle ženy? Myslím si, že je stokrát lepší, když bude v politice chytrá ženská, než když tam bude „vychcanej“ chlap, kterej si hrabe na svým písečku, a jen by bral prachy do kapes, což v dnešní politice je 90 % lidí, proto ten stát vypadá tak, jak vypadá. Krade se, rozkrádá se, tuneluje se, všichni jedou na sebe, křičej, jak jim ty peníze nestačí... Přitom když se nad tím zamyslíš, tak normální řadovej člověk vydělá za měsíc 20 až 30 tisíc měsíčně a živí z toho rodinu, platí nájem atd., vychází s tím, a oni mají 150 tisíc a křičej, že z toho nemůžou vyžít.
 
 
 
 
To je ta jejich nenažranost. Nechtějí se uskromnit, navíc s jídlem roste chuť. Proč teda, když chtějí víc, nejdou ještě do jiné práce, nebo na nějakou brigádu? Vždyť na tom není nic špatného. Já kdybych se dostal do politiky, tak bych zůstal dělat i tu práci, co dělám nyní. Mě ta práce baví, naplňuje mě, chci slyšet názor každého a je jedno, jestli je to mladej dvacetiletej student, nebo čtyřicetiletej dělník, babička v důchodu… každý je člověk tohoto státu a každý má právo říct svůj názor. Politika se má dělat právě pro tyhle lidi. Ne že vytáhneš paty jednou za čtyři roky, tváříš se jako, že tě ti voliči zajímají, přitom tě absolutně nezajímají.
Ty si řekl, že bys zůstal u své práce, ale přece jen politik pracuje ve dne, dýdžej zase v noci, myslíš, že by to šlo skloubit?
Všechno jde, stačí jenom chtít. Plno lidí má práci, že choděj pracovat přes den a večer chodí na brigády, aby uživili rodinu, tak proč bych to nemohl dokázat já? Přes den bych byl v senátu, řešil bych věci, které se mají řešit pro stát a pro lidi, a večer bych jel svůj business.
 
Jsi extravagantní osobnost, myslíš, že bys mezi politiky zapadl? Myslíš, že by tě „kravaťáci“ mezi sebe vzali?
Nezáleží na tom, jestli by mě vzali, záleží na těch voličích, kteří by mě zvolili. Takže by mě museli pak vzít mezi sebe. Alespoň bych tam vnesl trochu normálního života a rozbil bych tam to, na co oni se hrají. Oni si hrají furt na nějaké hogo fogo, všichni uvázaný kravaty, a když se podíváš detailně na několik politiků, tak se musíš za ně stydět, jak jsou oblečení. Sako z roku osmdesát, vypadá jako ochozník z osmdesátek, prostě ostuda tohle. Proč já bych teda nemohl se svojí vizáží zapadnout mezi ně? To, že jsem potetovanej, není nic proti rozumu, a tady jde především o rozum, ne? Viz Franz, potetovanej celej, a jak je to chytrej člověk.
 
A nakonec, víš, kdo je primátor Prahy?
Vím :-), Hudeček…
 
ZDROJ: Žena In cz