Úřad nabídne více platebních terminálů

Jablonecký magistrát bude mít více platebních terminálů pro veřejnost. Dosud jich využíval devět, nově jich bude k dispozici celkem 33.

K dosavadním devíti platebním terminálům přidá úřad další, záměr je rozšířit je na celkových 33 kusů. V samotné radnici přibydou dva, a to v pokladně odborů technického a stavebního a životního prostředí. V Komenského ulici získá pracoviště magistrátu 19 nových platebních terminálů, z nichž jeden mobilní bude mít živnostenský úřad. Městská policie bude mít trojici platebních terminálů a dva z nich budou mobilní k vybírání pokut v terénu.

„Chceme umožnit klientům platbu kartou přímo na přepážce. Především v budově v Komenského ulici je současná praxe velmi nekomfortní, neboť za služby mohou klienti platit pouze v přízemí, na matričním nebo živnostenském úřadě. Často se tak stává, že klient neuhradí předem správní poplatek nebo uhradí nesprávnou výši a musí se k pokladně vracet,“ vysvětluje rozšíření počtu terminálů primátor Jablonce nad Nisou Miloš Vele.

Jablonecký úřad oslovil s nezávaznou poptávkou v červenci osm společností. Vybíral nakonec ze sedmi nabídek, jako nejvýhodnější se ukázala nabídka společnosti EVO Payments International s fixní provizí za transakci ve výši 0,96 %.