Právě se nacházíte:

Soutěž mladých cyklistů

„Rok se s rokem sešel a naši roční přípravu na Dopravní soutěž mladých cyklistů prověřilo ve středu 4. května oblastní kolo Prahy 9, konané na Dopravním hřišti Prosek v ulici Litvínovská a v ZŠ Litvínovská 600. Žáci soutěžili ve znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích v testu i v jízdě, dále v jízdě zručnosti a v praktickém poskytnutí první pomoci“, připomněla radní Mgr. Zuzana Kučerová.

Družstva mladší i starší kategorie ZŠ Litvínovská 600 již  po několikáté získala 1. místo a postupují do krajského kola, které se koná 25. května v Praze 6. Na 2. místě se umístila obě družstva ZŠ Litvínovská 500 a bronzovou příčku obsadila opět v obou  kategoriích ZŠ Špitálská.

Žáci vítězných družstev - Martina Černá, Aneta Bělostíková, Pavel Horáček, Honza Špalíček a  Johanka Bělostíková, Terezka Jarolímová, Ondra Harciník a Dan Truhlář - se připravovali na soutěž průběžně celý rok v Dopravním kroužku „STOP aneb na silnici bezpečně“, který již druhým rokem  funguje na ZŠ Litvínovská 600 pod vynikajícím vedením Mgr. Hany Štěpánkové a ve spolupráci s Městskou policií, Útvarem prevence. Právě její strážníci  vedou výuku na Dopravním hřišti, kam pravidelně docházejí žáci 4. a 5. tříd a mají tak podstatnou zásluhu na dosaženém opakovaném vítězství svých svěřenců.