Slavné automobilové a motoristické značky letos slaví jubilejní výročí!

Všechny nadšence motorsportu a historických vozidel čekají již od pátku 8. listopadu do neděle 10. listopadu v areálu PVA Expo v Praze-Letňanech hned dvě velké výstavy Racing Expo a Classic Expo. Zatímco třetí ročník přehlídky Racing Expo je znovu zaměřený na oblast závodní techniky na dvou i čtyřech kolech, po loňském velkém úspěchu se letos bude konat také výstava Glasurit Classic Expo, která bude mimořádně zajímavá, protože právě rok 2019 je významným jubilejním ročníkem hned pro několik domácích i zahraničních slavných motoristických značek.

V loňském roce navštívilo výstavu Racing Expo téměř 12 000 návštěvníků, kteří zavítali obdivovat více než stovku exponátů z nejrůznějších disciplín automobilového a motocyklového sportu. Letos se mohou automobiloví nadšenci těšit až na 150 vystavených exponátů, mimo jiné na účast týmů, jezdců a techniky Buggyra Racing, závodníka Adama Lacka, za Škodu Motorsport bude přítomen jeden z nejúspěšnějších závodníků současnosti Jan Kopecký, závody do vrchu bude reprezentovat dvojnásobný mistr Evropy Lukáš Vojáček a těšit se můžete také na další slavné osobnosti ze závodního prostředí aut a motocyklů.

Výstava Classic Expo již loni zaznamenala obrovský úspěch, nicméně letos čeká její příznivce naprosto excelentní zážitek, protože se jedná o významný jubilejní ročník tuzemských i celosvětových značek. Právě 120 let oslaví výrobce FIAT založený v roce 1899, výročí 110 let má letos značka BUGATTI (1909), kulatých 100 let uběhlo od vzniku značky AERO a také značky CITROËN (1919), před 90 lety byla zahájena výroba automobilů AERO (1929) a 50 let uběhlo od založení známého podniku METALEX. Události se zúčastní Autoklub ČR, Federace klubů historických vozidel, Veteran Car Club, Rolls-Royce klub, Mercedes-Benz klub Česká republika, South Bohemia Rally Clubu, Škoda Home, Fiat Car Classic a mnoho dalších. Novinkou je prodej a dražba historických automobilů přímo na výstavě. Pro návštěvníky je připraven také bohatý doprovodný program jako například soutěž Concours d'Elegance, kde odborná porota vybere a ocení nejzajímavější a nejhezčí vozidla na výstavě. Navštívit můžete také stylovou kavárnu v podobě automobilu Citroën HY, kde k příjemnému posezení budou promítány různé historické motoristické filmy. Skvělou atmosféru výstavy doplní v sobotu a v neděli ještě živá hudba, hrající po celé dny k poslechu a příjemné náladě.

Speciální nabídka potěší zájemce o nákup zvýhodněných online vstupenek s 20% slevou na letošní Racing&Classic Expo. Prvních 500 návštěvníků získá dárek v podobě reprezentativní knihy, detailně mapující životní dráhu největší osobnosti historie Formule 1 Michaela Schumachera. 

Více informací naleznete na www.racingexpo.cz a www.classicexpo.cz.