Setkání učitelů s Vladimírem Hronem

Již podesáté připravila devátá MČ přátelské setkání učitelů MŠ a ZŠ z Prahy 9 a nachystala pro ně ke Dni učitelů speciální program, jako poděkování za jejich náročnou práci.

Letošní oslava se uskutečnila v předstihu již v úterý 22. března v Divadle Gong. Zvolený pořad nabídl excelentní vystoupení známého imitátora a baviče Vladimíra Hrona a současně potvrdil obdivuhodný smysl pro humor všech přítomných kantorek a kantorů.

Poprvé je osobně na jevišti známé vysočanské kulturní scény přivítala při této příležitosti radní MČ P 9 Mgr. Zuzana Kučerová. Poděkovala všem učitelům za jejich práci, elán a pochopení, se kterým se věnují a věnovali dětem. Současně jim popřála hodně zdraví, úspěchů, trpělivosti i hodné a snaživé děti. „Na vás záleží jaká bude další generace. Neboť jak pravil J. A. Komenský: „Takový je příští věk, jak jsou vychováváni příští jeho občané“, připomněla závěrem svého vystoupení Z. Kučerová.

A pak už scénu s obdivuhodným nasazením ovládl Vladimír Hron se svou Abecedou hvězd, upravenou v mluveném slově do speciální učitelské verze. Hned na začátku totiž zmínil své krátké působení suplujícího učitele v Mostě a obratně navázal kolegiální kontakt s přihlížejícími pedagogy. A pak už rozehrál skutečný koncert hvězd, během kterého s pomocí několika málo rekvizit,  charakteristických gest, výrazů a především úžasného pěveckého výkonu nabídl během chvilky dokonalou iluzi konkrétní známé osobnosti z naší i světové hudební a herecké branže. Odpovědí z hlediště mu byly spontánní výbuchy smíchu a skandovaný potlesk. Po představení se tak u malého občerstvení všichni scházeli s usměvavými tvářemi a příjemně naladěni. „To nemělo chybu“, zazněl vzápětí hodnotící komentář od jednoho hloučku. Kolemstojící jen souhlasně přikyvovali.

www.praha9.cz