Senioři mají svůj festival

Evropská unie vyhlásila letošní rok „Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity“. Umělecká agentura Petr Sovič ve spolupráci s Nadačním fondem Veselý Senior, Střediskem sociálních služeb Praha 9 a dalšími partnery připravila třetí ročník festivalu LETNÍ SLAVNOSTI, který se koná na Praze 9 v areálu vysočanského parku Podviní. Celodenní akce se koná pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí a zúčastní se jí známé osobnosti i náměstek ministra Jan Dobeš. 

V sobotu 23. června v malebném prostředí parku Podviní se mezi 11:00 a 21:00 sejdou například Martin Písařík, Josef Zíma, Radka Fišarová a hvězdný Golden Big Band Prague, aby společně s dalšími účinkujícími pobavili návštěvníky těchto slavností. Podtitul akce „Nejen pro seniory“ napovídá, že tato akce rozhodně není určena jen třetí generaci a že toto víkendové setkání je naopak skvělou příležitostí pro společnou zábavu všech věkových kategorií. Tak tomu bylo již v uplynulých dvou ročnících, kdy se akce pořádaná Uměleckou agenturou Petr Sovič setkala s velkým úspěchem. 

Letošní ročník Letních slavností se koná ve spolupráci s nadačním fondem Veselý senior, jehož patronkou je herečka Tereza Kostková. „Tato i podobné akce mají rozhodně smysl, dokazují totiž, že se můžeme bavit všichni společně a žádná věková skupina by neměla stát opodál,“ vysvětluje Tereza. Vstup na Letní slavnosti je již tradičně zcela zdarma. Návštěvníci ale mohou přispět na konkrétní pomoc: na nákup nového vozidla pro Středisko sociálních služeb Prahy 9 a u stánku NF Veselý senior zakoupit charitativní dárečky.
 
Šanson i dechovka
 
Senioři si přijdou na své zejména při vystoupení letošního jubilanta Josefa Zímy s jednou z nejstarších dechovek v Praze, Žižkovankou, a jejich doprovod pak do nálady dostane hvězdný Golden Big Band Prague, krásná zpěvačka Radka Fišarová, zpěvák Martin Maxa nebo vystoupení herce Martina Písaříka, jehož popularita coby zpěváka poslední dobou rapidně stoupá. „Jsem rád, že se Letní slavnosti letos konají ve spolupráci s Veselým seniorem. Je to výstižný název pro takové sdružení. Je mnoho starších lidí, které znám, se kterými je mnohem větší zábava než s těmi, kteří jsou o generaci či dvě mladší,“ dodává Martin.
 
Součástí Letních slavností je také bohatý doprovodný program, během něhož se návštěvníci seznámí s řadou volnočasových aktivit, které se jim na území hlavního města nabízí, a to jak pro seniory, tak i pro mládež.