SAMETOVĚ NĚŽNÝ JAZZOVÝ ZPĚVÁK GREGORY PORTER ROZJASNÍ LUCERNA MUSIC BAR

Jazzman Gregory Porter, muž se sametově něžným i energickým hlasem, vystoupí v české premiéře již zítra 9. října na festivalu Struny podzimu.  Porter, který je na hudební scéně stále debutantem, si velmi rychle získal pozornost jazzových fanoušků po celém světě. Jeho hudba, v níž nalézáme prvky soulu, blues i gospelu, si dokázala podmanit i tuzemské publikum, a proto zítra Porter vystoupí pro velký zájem v pražském Lucerna Music Baru hned dvakrát, a to od 19.30 a 22.00 hodin. 

Jen málokomu z muzikantů se podařilo 15 měsíců po vstupu na scénu dosáhnout na nominace na Grammy. Gregory Porter, o němž časopis Jazz Time napsal, že „je něčím mnohem víc než jen neokoukaným nováčkem“, tím však potvrdil svůj oslňující start. Jeho první album Water se také záhy kromě zmíněné nominace v kategorii Best Jazz Vocal objevilo na prvních místech prodeje v jazzové kategorii na portálech iTunes i Amazonu. 

Podobné superlativy sklízí nyní i druhé album Be Good. Vedle tvárného zpěvákova hlasu, zvládajícího v něžných i energických polohách jazzové standardy, tradiční balady i nadupané funkové skladby, na něm posluchači mohou zaznamenat i výrazný Porterův autorský vklad. „Když jsem hovořil v Praze s Dianne Reeves, zeptal jsem se jí, koho vidí ona jako budoucí velkou jazzovou osobnost, jež by dosáhla významu jejího či Dee Dee Bridgewater. Odpověď byla jednoznačná: Gregory Porter. To jen potvrdilo můj instikt a ztvrdilo mé rozhodnutí, že Porter na Struny podzimu patří,“ vysvětluje umělecký ředitel festivalu Struny podzimu Marek Vrabec. Na pražských koncertech doprovodí Portera pianista Chip Crawford, kontrabasista Aaron James, bubeník Emanuel Harrold a saxofonista Yosuke Sato. 
 
Vstupenky jsou k dispozici pouze na druhý koncert, který začíná v Lucerna Music Baru v úterý 9. října ve 22.00 hodin. Prodávají se ve Festivalovém informačním a předprodejním centru, v síti Ticketpro a hodinu před začátkem v místě konání. 
 
Festival Struny podzimu, který každoročně projevuje dramaturgický cit a odvahu přivézt vedle legend a stálic i dosud neznámá jména, která čeří stojaté vody a hýbou hudebním světem, nabízí až do 3. listopadu v různých koncertních sálech žánrově pestré hudební zážitky s důrazem na uměleckou kvalitu. Festival vyvrcholí koncertem legendárního jazzového saxofonisty Sonnyho Rollinse 31. října v pražské Lucerně. Více na www.strunypodzimu.cz.