S festivalem Songfest.cz přivítáme v lednu Rok hada

Za necelé dva měsíce vstoupíme podle čínského lunárního kalendáře do Roku hada. Symbolické rozloučení se starým časem a přivítání roku nového tradičně chystají čínská zpěvačka Feng-yűn Song s hercem a režisérem Jaroslavem Duškem na festivalu Songfest.cz. Do světa tradic Dálného východu mohou diváci poprvé nahlédnout 24. ledna v pražském Palác Akropolis. Poté festival zamíří do Hradce Králové (25. 1.), Plzně (26. 1.), Českých Budějovic (1. 2.) a  do Českého Krumlova (2. 2.).

V každém městě bude v programu vedle hlavních protagonistů večera a čínských hudebníků i zajímavý host. V Praze se mohou návštěvníci těšit na vynikající soubor překračující žánrové hranice Clarinet Factory. V hradeckém Draku a plzeňském Divadle pod lampou vystoupí výtvarník, hudebník a performer Petr Nikl, v budějovickém Metropolu se přidá hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal a v konečně v českokrumlovském Městském divadle večer zpestří král modrých houslí Pavel Šporcl. Vedle koncertního programu nabídne festival Songfest.cz i zábavné odpoledne pro děti i dospělé.

„Blížící se nový lunární rok je ve znamení vodního hada a v čínské astrologii znamená jemné proudění energie. Očekává se zvolnění a plynulý vývoj – co více si po období ekonomických i politických turbulencích přát,“ říká zakladatelka festivalu a neúnavná propagátorka tradiční čínské kultury Feng-yűn Song.
 
Předprodej vstupenek v síti Ticketpro a v místech konání začíná právě dnes. Možná právě vstupenka na festival představující tradice jiných kultur může být vhodným dárkem pod český vánoční stromeček. Více informací na www.songfest.cz.
 
Stárneme, nebo rosteme? S touto otázkou připravují Feng-yűn Song a Jaroslav Dušek v pořadí šestý ročník festivalu Songfest.cz, který nabízí volné spojení dávných tradic se současným světem. Během koncertní části programu se společně s hlavními aktéry večera a jejich výjimečnými hosty objeví například Trio PUO s Martinem Zbrožkem, Traffic Dance Drum, etnické skupiny z jižní Asie, Zorita Oriental Dance Studio, soubor tance univerzálního míru, školy bojového umění a řada dalších.
 
Součástí každého koncertu bude i rituál „Úcta k předkům“ dotýkající se tradic všech národů. Proběhne i křest nově vydané autobiografické knihy zpěvačky Feng-yűn Song „Cesta za hlasem", jejíž spoluautorkou je známá etnografka a spisovatelka Pavlína Brzáková. Návštěvníci narozeni ve znamení hada dostanou „hadí dárek". Lidé ve znamení hada se narodili v roce 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001.
 
Na odpoledne se připravují tvůrčí dílny s malováním, zpěvem a tancem a ručními pracemi, ukázky etnických kultur, či prezentace na téma zdravého životního stylu a přírodních produktů. Nebude chybět ani čajovna s exotickými pochoutkami. Odpolední program je přístupný zdarma.