Rytíř, voják, pilot, nebo snad mladý vědec? Na rodinném dni 19. října bude v Milovicích možné vše!

Celodenní zábavu nejen pro děti, ale i jejich rodiče a třeba i prarodiče nabídne v sobotu 19. října milovické Mirakulum, které pro tento den opět spojí síly se sousedním tankodromem. Vedle desítek stálých atrakcí nabídne zábavně-naučný park divadelní a hudební představení, šermířské souboje či malování na obličej. Zkrátka nepřijdou ani ti, které přepadne z toho všeho běhání po 10hektarovém areálu hlad: připraveno bude také rozšířené stylové občerstvení.

Poprvé se také návštěvníkům v objektu Výtvarných dílniček otevře biologická laboratoř, vybavená arsenálem mikroskopů a dalších přístrojů výrobce Levenhuk Optics. „Po otevření výpravné lesní naučné stezky jde o náš další příspěvek poutavě pojatým přírodním vědám. V tomto duchu budeme pokračovat i dále,“ říká Jiří Antoš, majitel firmy TR Antoš, která stojí za realizací Mirakula.
 
Tankodrom bude atraktivní zejména pro pánskou část návštěvníků Milovic: bojové ukázky klubu vojenské historie, soutěže o jízdy na čtyřkolkách, výcvikový camp a bojová základna US Army. Že to pořád není dost ‚ostré‘? Tak přidejme jízdy obrněným transportérem BVP či Hummerem, příjezd kolony vojenských vozidel, exhibici tanku T55 nebo let vrtulníkem Robinson R44. 
 
O tom, že spojení fantaskního světa a vojenskou technikou může skvěle fungovat a vzájemně se doplňovat, se přesvědčili návštěvníci již na začátku sezóny. Ti, kteří to tehdy nestihli, nebo byli v Milovicích spokojení, mohou tentokrát přijet sezónu uzavřít. Jednotné vstupné, zaručující přístup do obou areálů, bude 150,- Kč, rodinné pro dva dospělé a dvě děti 500,-Kč. Děti do 90 cm mají dokonce vstup zdarma. To samé platí i pro parkování. Více informací na www.mirakulum.cz nebo www.tankodrommilovice.cz.
 
Vedle stálých atrakcí, jako jsou obří houpačky, velká trampolína, pohádkový hrad, lesní naučná stezka či země prasátka Pigyho pro nejmenší, budou pro návštěvníky od 10 do 17 hodin připravena divadelní a hudební představení, malování na obličej, šermířské souboje a další program nejen pro děti. 
 
Zatímco se maminky zatoulají s dětmi do podzemních chodeb či bludiště, tatínci si budou moci na Tankodromu vyzkoušet jízdu obrněným transportérem (100,- Kč) či Hummerem (50,- Kč), zhlédnout dobové bojové ukázky a exhibici tanku T55, která začne v 15 h. Nakonec si ještě mohou zasoutěžit o jízdu na čtyřkolce a vyzkoušet si, jaké to je být členem US Army. Kdo by si pak chtěl prohlédnout celé tohle ‘pozdvižení‘ z ptačí perspektivy, může za 500,-Kč okusit vyhlídkový let vrtulníkem.
 
Protože se sezona pomalu ale jistě chýlí ke svému konci, upravilo Mirakulum svou otevírací dobu: až do konce října bude otevřené v pátek, sobotu a neděli a to od 10 do 17 hodin. Školy však mají i nadále vstup od úterý do pátku, avšak výhradně po předchozí objednávce. 
 
Protože ani vedení Mirakula nemá radost z končící sezony, připravilo speciální bonus: každý říjnový pátek budou mít senioři (samotní i jako doprovod dětí) vstup zdarma. Tato akce platí pro všechny, kteří prostřednictvím identifikačního dokumentu prokážou, že jsou starší 60 let.
 
K dalšímu provozu parku říká více Jiří Antoš: „Park bude otevřen až do konce října a to včetně státního svátku a navazujících podzimních prázdnin. O tom, zda budeme otevřeni i první listopadový víkend, rozhodne počasí, ale hlavně zájem našich návštěvníků. 9. listopadu pak přivítáme svatého Martina a 7. prosince se těšíme na rojení proslulých milovických pekelníků a Mikuláše. Krásná tradice se vyloupla ze zpívání koled, které v Mirakulu přivítáme 11. prosince.“