Roger Waters dnes v pražské O2 areně představí projekt The Wall

Roger Waters, spoluzakladatel a hlavní skladatel skupiny Pink Floyd, dnes v pražské O2 areně po dvou letech opět představí projekt The Wall. Jeho zvukové a vizuální dílo o odcizení a proměně představí kapelu s plným počtem hudebníků a nejmodernější produkci. Představení „The Wall“ bylo už živě odehráno v rámci 192 koncertů po celém světě pro více než 3,3 milionu fanoušků, což představuje jedno z nejúspěšnějších turné v historii rocku.

Turné v roce 2013 se skládá z 18 koncertů a zahrnuje taková místa, jako jsou berlínský Olympijský stadion, Olympijský stadion v Římě nebo amsterdamská Aréna. V Praze původně mělo vystoupení uskutečnit na fotbalovém stadionu v Edenu, ale pořadatelé ho přesunuli do O2 areny, kde lépe vyzní všechny světelné efekty.
 
V show se Waters představí i se svým synem Harrym, který měl v úterý koncert v Malostranské besedě se souborem Harry Waters Quartet.
 
Dvojalbum Pink Floyd The Wall se objevilo na pultech 30. listopadu 1979. Poté se rozjela série bombastických vystoupení, pro technickou náročnost se však konalo jen 29 koncertů.
 
Autor: ČTK