Radost pod stromeček - pákový kávovar Sage The Barista Pro

Pití kávy je pro všechny její milovníky slavnostní moment – umožní na chvilinku se zastavit v každodenním shonu, přivřít oči a vychutnávat. Dokáže povzbudit chuť i mysl a nádherně voní. Takovéto sváteční naladění neodmyslitelně patří i k nejkrásnějším svátkům v roce, a proto vám jako tip pod stromeček doporučujeme prémiový pákový kávovar Sage The Barista Pro. Potěší každého obdarovaného a káva z něj chutná jako od profesionálního baristy.

Espresso přístroj The Barista Pro je profesionál ve své kategorii – splňuje všechny požadavky pro přípravu dokonalé kávy, je elegantní a uživatelsky komfortní. Navíc je díky modernímu tepelnému systému Thermojet připraven k použití za neuvěřitelné 3 vteřiny. Má nový podsvícený LCD displej zobrazující veškeré informace o procesu přípravy kávy od začátku až do konce. Ukazuje nastavení hrubosti mletí, délku extrakce a také délku mletí. Ovládání je díky němu naprosto intuitivní a snadné. 

Aby byla káva dokonalá, je nezbytné dodržet správné podmínky pro její přípravu – především optimální tlak a stálou teplotu vody. Model The Barista Pro se postará o tyto parametry díky inovativním technologiím. Prostřednictvím elektronického PID systému je teplota ohlídána v průběhu celé extrakce s přesností +/-1 °C, systém nízkotlakového předspaření zajistí postupné zvyšování tlaku, který se rovnoměrně rozprostře po povrchu kávy ve filtru, což zaručuje maximální rovnoměrnou extrakci kávy.

Součástí kávovaru je kónický mlýnek s nerezovými mlecími kameny. Hrubost mletí kávy je nastavitelná až na 30 různých variant a má volitelné dávkování i dobu mletí. Dalším integrovaným prvkem je výkonná parní tryska, otočná až o 360°, která dokáže připravit hedvábně jemnou mléčnou pěnu. Ta je zapotřebí pro přípravu variant kávy jako je cappuccino nebo latté.

Uživatelé ocení i doplňkové funkce kávovaru, jako je například průvodce tlaku, který napoví ideální tlak pro extrahovanou kávu, nebo funkce suché kávy, jež zajišťuje snadné vyjmutí kávové sedliny z filtru s minimálním obsahem vody. Na potřebu čištění upozorní indikátory „Flush“ a „Descale“. Součástí výbavy je i nerezová konvička na pěnění mléka se zabudovaným teploměrem, integrovaný tamper a pomůcka pro zarovnání namleté porce kávy Razor. Přístroj má také plochu pro nahřívání šálků, prostor pro skladování přívodního kabelu a zásuvku na ukládání příslušenství.

Kávovar The Barista Pro se vyrábí v černém provedení nebo v broušené nerezové oceli. Design obou dvou variant je elegantní a, ať už si vyberete kterýkoliv, stane se atraktivním doplňkem vašeho interiéru.