Přijíždí jeden z nejlepších jazzových orchestrů 20. století – The Duke Ellington Orchestra

Neuvěřitelných devadesát let je na scéně orchestr, jenž pod vedením svého geniálního kapelníka pozvedl jazz již ve dvacátých až čtyřicátých letech minulého století o několik úrovní. V doprovodu půvabné vokalistky Stelly Jones vystoupí The Duke Ellington Orchestra 26. 4. ve Velkém sále pražské Lucerny a o den později, tedy 27. 4. pak v nově otevřeném brněnském Sono Music Clubu.  

Je to právě zakladatel orchestru Duke Ellington, kterému Američané děkují za to, že jako první definoval americkou hudbu. Nikdy svou tvorbu neškatulkoval jako jazz, swing či blues. Pro něj šlo prostě o americkou hudbu. Bez základního směru stanoveného Dukem Ellingtonem a jeho orchestrem by stěží hledal svoje místo na slunci jak Frank Sinatra, tak dnešní elektroswingoví eskamotéři, kteří pro mixování svých tracků využívají i hudbu tohoto orchestru.
 
The Duke Ellington doprovodí při obou českých koncertech vokalistka se sametovým hlasem Stella Jones. Hudbu má v genech, její matka byla bluesovou zpěvačkou, otec známým trumpetistou. „Máme velkou radost, že s Orchestrem přijede zrovna Stella Jones. Zpěvačka, která má obrovské zkušenosti v mnoha hudebních žánrech, věnující se hudbě již od svých pěti let. Její výkon jistě přidá již tak skvělému vystoupení na atraktivitě. Dokonce se nebojím říci, že bude ozdobou obou koncertů,“ říká za pořádající agenturu Brnokoncert Pavel Tesař.
 
Vstupenky na koncert The Duke Ellington Orchestra, který proběhne 26. 4. 2014 ve Velkém sále Lucerny v Praze a 27. 4. v brněnském Sono Music Clubu, jsou k dispozici exkluzivně v předprodejní síti Ticketpro. Jejich cena začíná na 890 Kč. Veškeré další informace na www.brnokoncert.cz