POSLEDNÍ ETAPA PROJEKTU HYACINT MODŘANY JE JIŽ ČTVRT ROKU PŘED KOLAUDACÍ VYPRODÁNA

Že je o kvalitní bydlení v blízkosti přírody a s dobrou dostupností do centra velký zájem, dokazuje i poslední budova areálu Hyacint Modřany developera YIT, který v Praze staví byty ve finském stylu. Bytové jednotky se vyprodaly čtvrt roku před dokončením. Kolaudace je naplánována na březen 2016 a v létě začnou majitelé v nových bytech bydlet.  

Nízkoenergetické bydlení blízko přírodě
„Velký zájem o byty z posledního domu předčil naše očekávání. Za prodejním úspěchem stojí určitě výborná dopravní dostupnost do centra, blízkost velkého přírodního parku a vysoké nároky kladené na kvalitu každého bytu. Vidíme za ním ale i propracovaný zákaznický servis, který klienti velmi oceňují,“ uvedla Dana Bartoňová, obchodní ředitelka společnosti YIT Stavo. Budova získala průkaz energetické náročnosti třídy B, jedná se tedy o nízkoenergetický bytový dům, který majitelům přinese úspory výdajů za vytápění. Jeho hrubá stavba byla dokončena v září 2015. 

České projekty ve finském stylu
Výstavba poslední budovy projektu Hyacint Modřany probíhá podle plánu a vyprodání jejích bytů ještě před kolaudací vypovídá i o tom, že si původem finský developer získal oblibu také u nás. Společnost YIT, přinášející do Česka kvalitní, úsporné a zdravé bydlení ve finském stylu, již postavila své rezidenční projekty například v Hostivaři, v Braníku nebo v Motole, kde na podzim loňského roku zkolaudovala areál Green Motol. V současnosti staví na rozhraní Smíchova a Košíř projekt Talo Kavalírka a připravuje svůj u nás zatím největší projekt, přeměnu 9hektarového brownfieldu v pražském Hloubětíně na čtvrť, ve které bude moci aktivně žít až 2 000 obyvatel. Areál ponese již tradičně česko-finský název – v tomto případě Suomi Hloubětín.