Policie zadržela ve střešovické nemocnici muže se zbraní

Policie dnes dopoledne zadržela muže, který v budově urgentního příjmu střešovické nemocnice ohrožoval přítomné zbraní. Podle mluvčí nemocnice Jitky Zinke chtěl spáchat sebevraždu a tělo věnovat na orgány. Policisté jej paralyzovali pomocí taseru, sdělil ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Při události nebyl nikdo zraněn, muž je nyní v péči psychiatrů. Je podezřelý z trestného činu nebezpečné vyhrožování.

Zřejmě opilý sedmačtyřicetiletý muž podle Hulana chvílemi zbraní ohrožoval sestry a lékaře. Zbraň si přiložil i ke své hlavě. Při policejním zákroku ještě dvakrát promáčkl spoušť revolveru. "Naštěstí neúspěšně, neboť právě ve dvou komorách bubínku neměl náboje," uvedl mluvčí. Dosavadní zjištění podle něj nasvědčují tomu, že muž jednal "v notně podroušeném stavu".
 
Policisté přijali oznámení o události krátce před desátou hodinou. "Ozbrojený muž přišel na urgentní příjem, kde si chtěl vzít život a dát tělo na orgány. To byla jeho pohnutka, se kterou přišel," řekla ČTK Zinke. Muže se podle jejího popisu události ujal lékař, který "umí s tímto typem lidí pracovat", a uklidnil ho. Mezitím byli pacienti odsunuti na bezpečné místo. Policie po zadržení muže prostory ohledala a provedla rekonstrukci případu. Provoz na urgentním příjmu nebyl podle Zinke omezen.
 
zdroj: ČTK