Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Pokusy, hlavolamy, optické klamy mezi elegantním zbožím

16. 09 2013 | Aktovky, pastelky, sešity, ale také podzimní a už i zimní kolekce módy… Na září obvyklá nabídka obchodních center se v pražském OC Šestka rozšířila o hlavolamy, optické klamy, vynálezy, chemické pokusy nebo nápadité herní prvky. Nejde o originální marketing jednotlivých značek, ale stručnou ochutnávku rozsáhlého projektu Tajemný svět vědy, který bude na Šestce k vidění a hlavně vyzkoušení až do 30. září. 

Víkendové workshopy s mladými vědci a vynálezci jsou na programu každou sobotu a neděli od 11 do 18 hodin. Doplňuje je živý program, který bude probíhat i ve čtvrtek a v pátek. „Po prvním týdnu spuštění projektu jsme nadšeni. Po centru u každé atrakce lze vidět hloučky zájemců, kteří zamyšleně překonávají nějaký ten kvíz či dumají nad úkolem z IQ parku. Víkendové workshopy se povedly na výbornou, lektoři mají radost ze zájmů nejen dětí ale i dospělých, takže už se těší na další víkend,“ říká manažerka OC Šestka Barbora Frydrychová. 
 
Bylo první vejce, nebo slepice? Odpověď na tento filosofický evergreen i mnoho dalších dostanete s nadsázkou a humorem naservírovanou na tabulích, které jsou rozmístěny po celém obchodním centru. Chcete-li se na chvíli opět stát dětmi, není nic lepšího, než si během nákupů potrápit mozek řešením rozličných hádanek, hlavolamů i objevováním optických klamů. K tomu ještě můžete přidat výpravnou expozici Mozek v akci, kde vás tým National Geographic překvapí mnoha fakty a informacemi, prohlédnout si snímky z hmyzí říše a celé to zakončit sklouznutím na obřím tobogánu ke galerii, kde momentálně probíhá výstava nevšedních sportovních fotografií. A pak už můžete jít kupovat školní potřeby... Více informací naleznete na: www.oc-sestka.cz
 
Hry a hlavolamy, to je nejen název prodejny a nadšenecké skupiny, ale také mnoho exponátů, které jsou v Šestce celý měsíc k vidění. Od tradičních dřevěných hlavolamů přes tradiční ježky v kleci či „rubikovky“, až po neobvyklé hlavolamy, které vypadají téměř jako šperky či moderní plastové a složité hlavolamy. To vše lze v obchodním centru vidět a o víkendech také vyzkoušet „Během víkendu si každý bude moci vyzkoušet různé hlavolamy a hry různých úrovní, například zkusit vytáhnout ježka z klece nebo si zahrát deskové hry…,“ doplňuje marketingová manažerka Šestky Barbora Frydrychová.
 
Jak funguje náš mozek, jak velkou část využíváme a jak je vůbec velký? Na tyto i další otázky najdou odpověď ti, kteří navštíví nápaditou prezentaci National Geographic nazvanou vtipně Mozek v akci. 
Pomocí optických klamů zde bude vysvětleno, jak je lidské chápání věcí propojeno s očima, co by se stalo, kdyby naše oči nespolupracovaly s mozkem nebo jak funguje periferní vidění. Nejeden student a žák na začátku školního roku jistě ocení praktické tipy, jak svůj mozek lépe využívat, trénovat a jak zlepšit svou mysl a paměť. 
 
Každý čtvrtek a pátek se nejeden dospělý vrátí do dětských let při tvoření ze stavebnice Merkur. Několik desítek exponátů doputuje do Šestky také z libereckého IQ parku. Velké hlavolamy, hádanky, optické klamy a spousta dalších zajímavých informací, které jsou zaměřeny na rozvíjení inteligence dětí i dospělých zejména na platformě techniky. Její aplikaci si budete moci obratem vyzkoušet na herním koutku s konzolemi Nintendo Wii.
 
Mimo zmíněných stálých expozic se budou o víkendech konat také prezentace a workshopy mladých vědců. Přírodovědecká fakulta UK, se svým interaktivním přírodovědným programem přibližuje vědu nejen dětem ale i dospělým jak prostřednictvím webu Přírodovědci.cz, tak vlastní show například na hudebních festivalech. Sympatičtí studenti i profesoři budou o víkendech na Šestce provozovat molekulární bar, kde můžete ochutnat nezvykle vyhlížející a bublající nápoje či kouřící zmrzlinu z tekutého dusíku. Také vás naučí rýžovat zlato a dovolí vám pomazlit se škorpióny a sklípkany.
 
Inova Centrum ČVUT pak ovládne Šestku v pátek a sobotu 13. a 14. září svým projektem Věda nás baví. Děti si budou moci vyzkoušet různé pokusy a rodiče mezitím mohou objevovat kouzlo 3D tiskárny Be3D, která zde bude ještě jednou 20. a 21. září. Dospělé pak okouzlí i speciální interaktivní aplikace pro tablety.
 
 „Mimo jednotlivých expozic bude v prostorách Family centra každou neděli probíhat kreativní dílny. Neradi bychom děti připravili o pravidelný program, na který jsou na Šestce zvyklé,“ doplňuje Barbora Frydrychová. Každý všední den od 15 do 19 hodin a o víkendech od 11 do 19 hodin budou ve Family centru připraveny Inteligentní prolézačky. Vedle zmíněné Merkur dílny bude k dispozici také Lego a Lego Duplo herna. Zvláštní program pak chystá Šestka také pro školky a školy.

Diskuse

Čtěte více

Začal školní rok, do lavic zasedlo i 1012 prvňáčků na 15 základních školách Prahy 8

Začal školní rok, do lavic zasedlo i 1012 prvňáčků na 15 základních školách Prahy 8

Letos po rekordních prázdninách se v Praze 8 děti vrátily do školních lavic. Popřát jim tvůrčí atmosféru, nové kamarády, spoustu zážitků a úspěchy přišli i zástupci radnice. Na ZŠ Ústavní vítal ...

Co dělá gentlemana? Upravené vousy

Co dělá gentlemana? Upravené vousy

Dopřejte si luxusní péči o vaše vousy jako v klasickém pánském holičství. Upravená tvář, ať už na hladce oholená nebo se zastřiženým strništěm je znakem každého gentlemana. Pro pohodlnou úpravu ...

Česku chybějí přesná kritéria pro hodnocení kvality preventivních oprav asfaltových vozovek

Česku chybějí přesná kritéria pro hodnocení kvality preventivních oprav asfaltových vozovek

Více než 200 let po průmyslové revoluci má většina výrobků a staveb přesně definované technické parametry pro zhodnocení kvality, zvláště pokud je na nich nebo na jejich vlastnostech závislá ...

BSC ZAŘAZENA GARTNEREM MEZI VZOROVÉ DODAVATELE PRO BANKOVNÍ DIGITALIZACI

BSC ZAŘAZENA GARTNEREM MEZI VZOROVÉ DODAVATELE PRO BANKOVNÍ DIGITALIZACI

Společnost Banking Software Company (BSC), největší bankovní softwarehouse v České republice, byla zařazena mezi doporučené dodavatele řešení v oblasti digitální transformace bankovnictví v rámci ...

Velký návrat do školních lavic během června! Průzkum ukázal, že děti by o 2 roky prázdnin nestály

Velký návrat do školních lavic během června! Průzkum ukázal, že děti by o 2 roky prázdnin nestály

Od 8. června 2020 se základní školy otevřely také pro II. stupně, což navazuje na postupné rozvolňování vládních opatření. Ty byly z kraje března zavedeny, aby omezily šíření epidemie koronaviru. ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO