Pokračuje rekonstrukce Libeňského parku

Rekonstrukce parku u Libeňského zámku pokračuje. Po odstranění přestárlých stromů a keřů, které zámek zakrývaly, v současnosti začala oprava chodníků. Jejich živičný povrch bude postupně nahrazován kamennými kostkami.

„Omlouváme se za ztížení průchodu parkem, ale občané se nakonec dočkají nových cest se zámkovou dlažbou, přibude laviček, odpadkových košů a treláží s pnoucími dřevinami. V parku se už také objevily pamětní desky s vysvětlujícími texty o jeho historii,“ říká starosta Prahy 8 Jiří Janků. Upozorňuje, že cesty a zpevněné plochy budou upraveny a vybaveny tak, aby je mohly užívat bez problémů osoby s omezenou schopností pohybu a maminky s kočárky.

Rekonstrukce parku otevře například průhledy na zámek a jeho jižní fasádu prosvětlením a výměnou části vysoké zeleně (především listnatých stromů) a snížením keřového patra. Atraktivnost vstupu z ulice U Libeňského zámku bude posílena rozšířením zpevněné plochy až k fasádě objektu, s trelážemi pnoucích růží a lavičkami.

Zároveň s rekonstrukcí parku dojde k obnově historicko - kulturního povědomí spjatého s libeňským patriotismem. Obnova je koncipována v historické stopě úprav z počátku 20. století, i když návrh obnovy respektuje současnost a reflektuje budoucí potřeby této zelené části Libně.

Chystaná rekonstrukce parku u Libeňského zámku, který je s oblibou využíván ke svatebním obřadům, novomanželům a jejich hostům nepřinese žádné komplikace. Všechny práce se totiž uskuteční s maximálním ohledem na probíhající svatební obřady. Týká se to prací jak stavebních, tak při úpravách zeleně. Tedy téměř výlučně ve dnech, kdy se neoddává.

Počítá se i s rozdělením opravy na etapy tak, aby byl přístup do Libeňského zámku a parku minimálně omezen. Cesta z ulice U Libeňského zámku, která je svatebčany nejvíce používaná, bude podle předpokladů rekonstruována v době „odstávky“ svateb, tedy v termínu od 28. dubna do 9. května 2012.

zdroj: ČTK