OC Šestka zpříjemnilo novým herním parkem několika tisícům dětí léto v Praze

Letní zábavní park, který se u Obchodního centra Šestka v Praze-Ruzyni otevřel 20. července, přilákal během několika týdnů svého provozu přes 10 tisíc malých dobrodruhů, letců, námořníků i cestovatelů v doprovodu rodičů. Končící hřiště před obchodním centrem, které je možné navštívit až do této soboty 19. srpna, si u návštěvníků získalo takovou oblibu, že mnozí žádali o jeho celoroční fungování. 

Letos již není možnost tomuto přání vyhovět, ale marketingová manažerka Šestky Barbora Frydrychová už nyní přislíbila, že hřiště bude v provozu i příští léto (a možná i déle): „Máme od rodičů, kteří hřiště navštívili, mnoho kladných ohlasů. Snažili jsme se hřiště přizpůsobit a zpříjemnit i během extrémních veder, kdy jsme do jeho prostor instalovali rozprašovače. I když zatím nemůže park vedle Šestky zůstat trvale, rádi bychom vyšli alespoň částečně vstříc všem, kteří o to žádali a hřiště chceme instalovat i příští rok.“
 
Dětské hřiště bylo každý týden věnováno jinému tematickému programu, o který se staraly ochotné asistentky a animátorky. Začátek byl ve znamení letadel – na Šestce totiž končila oblíbená akce Na letadla zblízka. Děti se naučily uvítací řeč pilotů, či instruktáž letušek. Další týden malí cestovatelé poznávali významné památky a své rodiče pak přivítali nejedním světovým jazykem. Jak vázat lodní uzel, nebo se dorozumívat Morseovou abecedou, si děti osvojily během předposledního námořnického týdne. A na co že se mohou těšit zvídaví návštěvníci tento týden až do soboty? Budou stopovat, rozeznávat zvuky jednotlivých zvířat… Zkrátka získají znalosti, které by měl mít každý správný lovec. Více informací k dispozici na www.ocsestka.cz.
 
Obchodní centrum Šestka se stále více zaměřuje na program pro rodiny s dětmi. Mezi akce, které se jistě zapsaly do paměti (a diářů) návštěvníků, lze právem zařadit již tradiční výpravnou výstavu Na letadla zblízka, pravidelná sobotní divadelní představení, nedělní kreativní dílny či bazary dětského oblečení. I na žádost návštěvníků pracuje tým OC Šestka na plno a vymýšlí další a další akce pro zpříjemnění nákupů nejen rodinám s dětmi. 
 
Již nyní vrcholí přípravy na velkolepý zářijový program, který bude ve znamení poznávání – Tajemný svět vědy. Ve spolupráci s libereckým IQ parkem, Přírodovědeckou fakultou UK v Praze, ČVUT, National Geographic a mnoha dalšími institucemi připravuje Šestka program jak pro děti, tak dospělé. Návštěvníci se mohou těšit na hlavolamy, optické klamy, herní konzole, pokusy a další program, který souvisí s vědou a poznáním. „Inovativní centrum ČVUT nám na dva zářijové víkendy zapůjčí 3D tiskárnu a také návštěvníky seznámí s projektem Věda nás baví, který přibližuje vědu široké veřejnosti,“ popisuje jedno z lákadel rozsáhlého zářijového projektu Barbora Frydrychová.