O prázdninách čeká Prahu několik tramvajových výluk

Prahu čeká o prázdninách několik velkých tramvajových výluk. Dotknou se provozu na Letné, Floře, v Braníku a Hostivaři. Důvodem jsou především opravy tramvajových tratí. Informoval o tom Dopravní podnik hlavního města Prahy.

Kvůli výlukám musí cestujících počítat se změnou tras tramvajových linek 1, 4, 5, 8, 10, 11, 16, 20, 22, 24, 25, 26 a nočních spojů. Tramvaje číslo 6, 15, 19 a 21 nebudou v provozu.

Od soboty 30. června až do začátku září nebudou jezdit tramvaje v úseku Průběžná - Nádraží Hostivař. Zavedena bude náhradní autobusová doprava X22, která obslouží hostivařské nádraží, Zahradní Město, nádraží ve Strašnicích a Kubánské náměstí. Další náhradní linka X26 pojede z Nádraží Hostivař na Skalku.
 
V sobotu začne také další výluka v oblasti křižovatky Flora. Potrvá do 8. srpna. V provozu bude náhradní linka X11 v úseku Želivského - Flora - Radhošťská.
 
Až do září bude pokračovat výluka mezi Letenským náměstím a Špejcharem, která začala na počátku června. Mezi zastávkami Hradčanská - Sparta a Letenské náměstí jezdí přes den náhradní autobusy X1, úsek mezi Strossmayerovým a Letenským náměstím obsluhuje mimořádně linka 31.
 
Od poloviny června do 25. července trvá výluka obratiště v Braníku.
 
zdroj: ČTK