Nové nastudování světoznámé Carminy Burany přivítá Nový rok velkolepou hudebně-světelnou show

Grandiózním vstupem do nového roku 2013 se za necelé dva měsíce stane exkluzivní uvedení světoznámé kantáty Carmina Burana německého skladatele Carla Orffa. Tento po desítky let opěvovaný a v mnoha uměleckých dílech citovaný opus novodobé klasické hudby neztrácí ani po úctyhodných 75 ti letech od svého prvního uvedení sílu opanovávající všechny smysly. 

Jeho nové, vizuálně originální nastudování zazní 5. ledna 2013 v pražském Kongresovém centru hned dvakrát – od 14:00 a 19:00. Koncertní provedení, které slaví úspěchy po celé Evropě a poprvé se představí také v České republice, okouzlí kromě svých nesmrtelných skladeb v podání předních operních sólistů, 65členného orchestru a mohutného 100členného sboru zejména svou okázalou výpravou. Tu bude korunovat velkolepá laserová show s  pyrotechnickými efekty. 

Součástí koncertu bude rovněž program věnovaný italskému skladateli Giuseppe Verdimu, jenž  se zároveň stane poctou 200. výročí jeho narození. Hudební program zahájí jeho nejznámějších árie a sborové scény z operních kusů jako Aida, Nabucco, Rigoletto, Trubadúr, Síla osudu či Traviata. Po přestávce následně zazní kompletní kantáta Carmina Burana.
 
O hudební interpretaci skladeb se postarají prověření sólisté domácí operní scény. Představiteli hlavních partů Verdi Gala se stanou Nikolaj Visnjakov a Jarmila Mrkusová, mezi sólisty Carminy Burany se pak představí Jarmila Mrkusová, Damir Basyrov a Jan Mikušek. Neméně významnými aktéry hudebního obsazení se rovněž stanou Severočeská filharmonie Teplice pod taktovkou dirigenta Norberta Baxy, Český filharmonický sbor Brno a oblíbený dětský sbor Pueri Gaudentes. 
 
Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticket Art  včetně všech poboček CK Čedok. Vstupenky je možné zakoupit také on-line na www.ticket-art.cz. Ceny jsou rozděleny do kategorií za 1 490, 1 190, 990, 790 a 590 Kč. Pořadatelem koncertu je umělecká agentura Art Triton, která rovněž organizuje populární operní festival Klasika pod hvězdami. Více informací je k dispozici na www.klasikapodhvezdami.cz.