Nehoda autobusu MHD a nákladního vozu si vyžádala devět zraněných

V Průmyslové ulici v Praze se včera v poledne srazil autobus MHD s nákladním autem. Zraněno bylo osm lidí. Doprava v Průmyslové byla u spalovny Malešice ve směru na Prahu 4 omezená a tvořily se kolony. Další nehoda blokovala sjezd z Pražského okruhu na D1 u Říčan. Pro těžce zraněného řidiče tam musel letět vrtulník. ČTK to řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Nehoda v Průmyslové ulici se stala zhruba ve 12:00. "Řidič autobusu narazil zezadu do nákladního auta, které zastavilo na červenou. To potom ještě narazilo do dalšího nákladního vozu stojícího v křižovatce," sdělila mluvčí. Řidiče museli z autobusu vyprostit hasiči, zraněno bylo také sedm cestujících, z toho dva středně těžce. "Všech osm zraněných jsme převezli do pražských nemocnic," řekla ČTK mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová. Průmyslová byla ve směru na Prahu 4 průjezdná jen jedním pruhem, policie odkláněla dopravu do Teplárenské ulice. "Bohužel se kolony tvoří i v opačném směru, protože řidiči přibrzďují a prohlížejí si nehodu," uvedla Kropáčová.

Také nehoda na 76. kilometru Pražského okruhu se stala okolo 12:00. Řidič vyjížděl na D1, nezvládl řízení a narazil do dodávky. Utrpěl těžká zranění a musel být vrtulníkem přepraven do jedné z pražských nemocnic. "Sjezd je nyní zcela neprůjezdný, je potřeba naložit havarovaný vůz," dodala mluvčí s tím, že kolem 15:00 by měl být sjezd na D1 otevřen.

zdroj: ČTK