Na bobové dráze slaví už 10. sezónu, svezla se tu Miss World, finalisté superstar i premiér

Bobová dráha na Proseku je jedinou bobovou dráhou v Evropě, která se nachází v hlavním městě. Letos zde zahajují už 10. sezónu. Za tuto dobu Bobovku navštívilo více než 1 700 000 návštěvníků a na bobech se celkem najezdilo 1 200 000 km. Svezla se tu i řada známých osobností mimo jiné Miss World Taťána Kuchařová, Dara Rolinc i finalisté superstar. Na Bobovce se natáčel i populární Román pro ženy. Vyzkoušet si jízdu na bobu může každý. 

Bobová dráha je jedno z mála míst v Praze, kde neplatí maximální povolená rychlost 50km/hod. Odvážlivci se mohou na dráze řítit rychlostí až 62 km/h. „ Díky automatické brzdě se však nemusíte bát, že byste řízení nezvládli. Na dráze mohou jezdit i děti od 8 let. Mladší se pak mohou svézt s rodiči,“ uvedl Michal Sadil, provozní ředitel Bobové dráhy. “Každoročně pořádáme řadu akcí pro rodiny s dětmi, právě máme za sebou velikonoční akci „Vykoleduj si jízdu“ a pálení čarodějnic. V červnu nás pak čeká třeba poslední zvonění, “ doplnil Michal Sadil. 

Během prázdnin se sem sjíždějí závodníci na mistrovství světa v jízdě na bobech.  Kromě dráhy můžete zkusit zdolat i lanový park.  Ten je určen dospělým i dětem od 3 let. Pro malé horolezce byly loni dostaveny nižší překážky. Menší děti se mohou vyřádit na hřišti, kde mají horolezeckou stěnu, skluzavky a prolézačky. Návštěvníci mohou také načerpat síly v restauraci se zimní zahradou a terasou a pokochat se výhledem na panorama Prahy, okolní les a vinici Machálku. Děti mají na letní terase dětský koutek. Bobová dráha je otevřena denně od 10 do 22 hodin. Zažít tu tedy můžete i adrenalinovou večerní jízdu při umělém osvětlení. Lanový park je v provozu pouze o víkendech a svátcích od dubna do září.