Mukařovského vraha poslal vrchní soud na doživotí do vězení

Za trojnásobnou vraždu v Mukařově udělil dnes Vrchní soud v Praze dvaadvacetiletému Michaelovi Galezovi doživotní trest. Zpřísnil tak verdikt krajského soudu, proti kterému se odvolal státní zástupce. Žalobce nesouhlasil s výší uloženého trestu na 30 let vězení kvůli extrémní brutalitě útoku. Rozsudek je pravomocný.

Mladík podle verdiktu krajského soudu vraždil ze msty a žárlivosti, protože se s obžalovaným jen několik dní před vraždou rozešla přítelkyně a našla si jiného muže. Oběti trojnásobné vraždy pocházely z rodiny jejího nového partnera.

Státní zástupkyně Eva Prskavcová důvod vraždy označila za malicherný. Požadovala trest doživotní, protože Galez podle ní vraždy spáchal po předchozím rozmyšlení velmi brutálním způsobem a je potřeba, aby před ním byla chráněna společnost. "S takovým brutálním útokem jsme se v této soudní síni dosud nesetkali," uvedla při čtení návrhu Prskavcová.
 
Galez podle žaloby loni 10. srpna vstoupil do rodinného domu, kde nožem zavraždil sedmatřicetiletého muže a čtyřiadvacetiletou ženu. Ženu zasáhlo osm bodných ran, muži zasadil 21 ran do hlavy, hrudníku a rukou. Galez pak podle žaloby jejich těla odnesl do sklepa, kde je přikryl kobercem.
 
Krvavé stopy na místě činu se údajně snažil zamaskovat a při tom jej vyrušil osmačtyřicetiletý muž. Galez jej podle žaloby pronásledoval na ulici, kde ho usmrtil 26 bodnými ranami zejména do zad a hrudníku. Při útoku podle žaloby použil tři nože, jeden z nich si přinesl s sebou.
 
zdroj: ČTK