Mibcon připravil řešení pro EET na Slovensku

Stejně jako před dvěma a půl lety v České republice, i na Slovensku připravila společnost MIBCON v souvislosti s chystaným zavedením elektronické evidence tržeb úpravu obchodně-ekonomického informačního systému SAP ERP. Mibcon má řešení již v tuto chvíli kompletně připravené nejen pro stávající zákazníky, ale je k dispozici také pro další zájemce ze společností využívajících SAP systémy. 

V období od 1. 4. 2019 do 30. 6. 2019 se na Slovensku v rámci zákonné povinnosti, která se souhrnně nazývá "eKasa", musí na portál finanční správy online připojit veškerá zařízení plnící roli pokladen. „A to nejen klasické elektronické registrační pokladny, ale nově i další zařízení plnící funkci pokladen, jako jsou tablety, mobily a počítače. To vyžaduje jak upgrade stávajícího hardware, tak i úpravy softwaru,“ popisuje Juraj Vojtko, ředitel společnosti Mibcon SK.

Mibcon SK, dceřiná společnost české společnosti Mibcon a.s., v tomto směru na Slovensku spolupracuje s dodavateli koncových zařízení (respektive certifikovaného hardware, který splňuje zákonné požadavky), v oblasti software upravuje jak SAP ERP, tak i komponenty "Fiscal Service", které zajišťují komunikaci s pokladním systémem.

V České republice Mibcon před třemi lety vyvinul a dnes provozuje řešení nesoucí název mib:EET. Běží na systému SAP, eviduje tržby a komunikuje s centrálním systémem pro elektronickou evidenci tržeb ministerstva financí. Aplikace obstarává nejen úkony požadované zákonem, ale zahrnuje i reportingové funkce a kontrolní mechanismy, které upozorní na případné chybné či neodeslané transakce, pohlídá zákonné lhůty pro dodatečné odeslání.

S výjimkou maloobchodního prodeje prostřednictvím pokladních systémů, zahrnuje řešení všechny standardní obchodní procesy, jako jsou hotovostní úhrady faktur, pokladní deník, evidenci platby kartou a další. Základ mib:EET je univerzální, připravený „na klíč“.

„Mysleli jsme i na případné specifické potřeby jednotlivých zákazníků. Řešení jsme proto navrhli modulárně, aby bylo možné jeho části jednotlivým klientům na míru flexibilně doprogramovat, a současně nechat otevřenou cestu k případným změnám v budoucnu,“ prozrazuje Ondřej Dědina, generální ředitel společnosti Mibcon.