Meteorologové varují, že do rána může napadnout až 20 cm sněhu

Ve většině Česka, s výjimkou Jihomoravského a Zlínského kraje, má od včera znovu sněžit, do rána může napadnout až 15, výjimečně 20 centimetrů sněhu. Na jihu země, především na Moravě, hrozí v pondělí ráno silná nebo velmi silná ledovka, která může být v některých oblastech na jihovýchodě extrémně nebezpečná. V aktuální výstraze to dnes uvedl Český hydrometeorologický ústav. Nadcházející týden počasí ovlivní také silné mrazy.

Meteorologové již v sobotu upozornili, že namrzat mohou nejen silnice a chodníky. Ledovka může vznikat i na stromech a drátech elektrického vedení, a to může komplikovat dopravu a dodávky proudu. Škody na stromech i drátech elektrického vedení může způsobit i těžký mokrý sníh. 

Dnes se hlavně v jižní polovině území může objevit zmrzlý nebo mrznoucí déšť, při kterém se bude tvořit i velmi silná ledovka. Nejsilnější ledovku čekají meteorologové odpoledne a večer na jihovýchodě republiky, v nejvýchodnějších oblastech Zlínského kraje má být nejsilnější v noci na pondělí. V západní polovině země skončí výstraha na ledovku dnes večer.

Foto ilustrační