Mateřské školy si užijí sportovní hry

„Dětská „sportovní olympiáda“ je právě tou akcí, které fandím, podporuji ji a rád se vždy mezi nejmladší sportovce přijdu podívat. Sportovní aktivity od nejútlejšího věku dětí vnímám jako velmi užitečný vklad pro jejich zdravý vývoj a využívání volného času a také pro uplatňování důležitých zásad fair play v životě vůbec“, připomněl úvodem místostarosta Adam Vážanský.

Letošní sportovní hry dětí z našich MŠ se konají 26. května od 9.00 hodin v zahradě MŠ U vysočanského pivovaru. Organizační „duší“ všech dosavadních ročníků je právě ředitelka této MŠ Marie Ledererová. Její zásluhou se vžilo označení „sportovní olympiáda“, protože mezi nejmladší sportovce zve jako hosty význačné bývalé sportovce –skutečné olympioniky – Danu Zátopkovou, Augustina Bubníka, Imricha Bugára, Josefa Augustu, Jiřího Holečka, Oldřicha Svojanovského a mnohé další, kteří pravidelně přicházejí, podporují, oceňují.

Kromě sportování je pro celkem 80 dětí z mateřských škol deváté městské části připraven ještě další program. Uvidí ukázku práce příslušníků Městské policie, konkrétně výcvik psů a záchranářské práce.Chybět nebude ani kouzelník, ke správné atmosféře přispěje i zvukař a fotograf. Takže sportu zdar, při sportování je fajn! 

www.praha9.cz