Letošní Das Filmfest nabídne množství skvělých adaptací slavných románů

Jsou mladí a nadějní a chystají se změnit svět? Anebo tápavě hledají sami sebe ve světě, který jim nic nenabízí? Ve své hlavní festivalové sekci nahlédne letošní Das Filmfest do dilemat antihrdinů nejmladší generace, tzv. Generace Y. Osmý ročník festivalu německy mluvených filmů se pochlubí i hluboce dojemným portrétem filozofky Hannah Arendtové, silným příběh nadmíru idealistického vladaře Ludvíka II. a také snímky ze současnosti, které spojují palčivá témata, jako je hledání nového partnera, rozpad rodinných vazeb nebo volná láska. 

V pestré filmové nabídce nechybí ani letos sekce dokumentárních filmů či archivní snímky zapůjčené nadací DEFA. Festival Das Filmest představující nejaktuálnější filmovou tvorbu německé, švýcarské a rakouské provenience proběhne od 16. do 20. října v pražských kinech Lucerna a Atlas a následně bude němčina znít od 23. do 27. října z filmového plátna brněnského kina Art. 
 
Stejně jako v předchozích letech sází Das Filmfest při výběru snímků na kombinaci osvědčených režisérských jmen s výraznými debuty. Nabízí tak nejrůznější umělecké přístupy k rozmanité filmové látce i originální pohledy na současná aktuální společenská témata. A jak je v Německu, Rakousku a Švýcarsku zvykem, děje se tak bez servítků, kompromisů a přikrašlování. Osvědčeným klíčem pro výběr titulů je i ohlas kritiky a diváků na velkých mezinárodních festivalech nebo na prestižních národních filmových přehlídkách. 
 
Více informací je k dispozici na www.dasfilmfest.cz nebo na www.facebook.com/dasfilmfest. Festival tradičně spolupořádají Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum v Praze a Velvyslanectví Švýcarské konfederace v Praze. Vstupenky budou v prodeji od počátku října.