Letní slavnosti staré hudby uzavřou velkolepou hudební událostí

Ve středu 6. srpna se koná slavnostní zakončení jubilejního ročníku mezinárodního hudebního festivalu Letní slavnosti staré hudby. Festival uzavírá koncert ve Španělském sále v podání rezidenčního orchestru Collegium Marianum, který ke spolupráci přizval vynikající francouzské sólisty, sopranistku Isabelle Druetovou a barytonistu Alaina Bueta. 

Projekt s názvem Grácie a majestát uvede hudbu komponovanou pro oslavy pražské korunovace Karla VI. českým králem v roce 1723 a tvorbu velikána francouzské barokní opery J.-Ph. Rameaua (1683–1764). „Zakončení festivalu bude slavnostní nejenom místem konání a velkorysým obsazením, ale také samotným repertoárem,“ říká ředitelka Letních slavností staré hudby Markéta Semerádová.

Zařazením děl určených pro české prostředí a korunovační slavnosti z roku 1723 koncert přispívá k oslavám Roku české hudby. Program druhé poloviny večera pak připomíná 250. výročí úmrtí J.-Ph. Rameaua. Koncert se koná ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze za podpory Francouzského institutu v Paříži a je součástí projektu ,l’Année Rameau‘, který zajišťuje Centrum barokní hudby ve Versailles. Ceny vstupenek se pohybují od 400 do 1200 Kč.  Více informací na www.letnislavnosti.cz.