Letní slavnosti staré hudby uzavřou velkolepou hudební událostí

5. 08 2014 | Ve středu 6. srpna se koná slavnostní zakončení jubilejního ročníku mezinárodního hudebního festivalu Letní slavnosti staré hudby. Festival uzavírá koncert ve Španělském sále v podání rezidenčního orchestru Collegium Marianum, který ke spolupráci přizval vynikající francouzské sólisty, sopranistku Isabelle Druetovou a barytonistu Alaina Bueta. 

Projekt s názvem Grácie a majestát uvede hudbu komponovanou pro oslavy pražské korunovace Karla VI. českým králem v roce 1723 a tvorbu velikána francouzské barokní opery J.-Ph. Rameaua (1683–1764). „Zakončení festivalu bude slavnostní nejenom místem konání a velkorysým obsazením, ale také samotným repertoárem,“ říká ředitelka Letních slavností staré hudby Markéta Semerádová.

Zařazením děl určených pro české prostředí a korunovační slavnosti z roku 1723 koncert přispívá k oslavám Roku české hudby. Program druhé poloviny večera pak připomíná 250. výročí úmrtí J.-Ph. Rameaua. Koncert se koná ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze za podpory Francouzského institutu v Paříži a je součástí projektu ,l’Année Rameau‘, který zajišťuje Centrum barokní hudby ve Versailles. Ceny vstupenek se pohybují od 400 do 1200 Kč.  Více informací na www.letnislavnosti.cz.

Speciály